Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 3, 2022

Голова ЛОВА закликав спільноти селити у себе біженців

Автор:

|

Травень 26, 2022

|

Рубрика:

Голова ЛОВА закликав спільноти селити у себе біженців
Учасники зустрічі

У Львівській обласній військовій адміністрації (ЛОВА) відбулася перша від початку війни зустріч із керівниками релігійними спільнот області. Обговорили співпрацю та допомогу переселенцям, а також можливість розміщення їх при монастирях та інших релігійних установах. «Я попросив очільників релігійних спільнот Львівщини розглянути варіанти додаткового розміщення вимушених переселенців при монастирях, церквах і молитовних будинках. Ми також відкриті до всієї іншої допомоги, яку релігійне середовище готове надати тим, хто перебуває у потребі», — повідомив п. Козицький.
Натомість ЛОВА готова частково компенсувати витрати церков на розміщення людей, надати продукти харчування, медикаменти, засоби гігієни, меблі, одяг і взуття, побутову техніку. «Працюємо над тим, аби забезпечити житлом на довгу перспективу тих, хто втратив дах над головою і кому нема куди повертатися, — сприяємо зведенню модульного житла, ремонтуємо гуртожитки, шукаємо житло під викуп. Але ми дуже потребуємо допомоги, щоб підтримати цих людей житлом і наставництвом зараз. Попри те, що часи важкі, країна може і повинна розвиватися. Школи та дитсадки мають працювати за призначенням, заклади культури — також», — наголосив він.
За інформацією ЛОВА, зараз в області офіційно живе 237 тис. переміщених осіб. Раніше приїжджали переважно матері з маленькими дітьми, зараз до Львівщини прибуває багато літніх самотніх людей, яким потрібна медична та психологічна допомога. На Львівщині вже зареєструвалися 31 тис. пенсіонерів-переселенців та більше 8 тис. осіб із інвалідністю.
Як повідомляв «Міст», владика УГКЦ зібрав керівників волонтерських організацій.

Орися Шиян, Zaxid.net

About Author

Meest-Online