Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

Глави українських Церков: криза порозуміння

Автор:

|

Грудень 06, 2012

|

Рубрика:

Глави українських Церков: криза порозуміння

Повторне ухвалення парламентом України закону про Єдиний державний демографічний реєстр, ініціатива запровадження презумпції згоди на трансплантацію органів людини після її смерті, а також прийняття змін до закону про свободу совісті — усе це свідчить про глибоку кризу порозуміння органів влади та суспільства. Такого висновку дійшли глави християнських Церков під час зустрічі, яка відбулася 28 листопада.

Архієпископ Євстратій (Зоря), секретар Священного синоду Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП), наголосив: «Це загальна проблема — держава не чує суспільства. Сьогодні ми зіштовхнулися з ігноруванням позиції Церков, але недавно подібні ж проблеми мали місце під час розгляду Податкового кодексу, «мовного» закону, ініціативи щодо обмеження соціальних виплат тощо».
За словами ієрарха, незначні поправки з боку президента Януковича та повторне прийняття законопроекту про Єдиний державний демографічний реєстр не вирішили головної проблеми цієї ініціативи — порушення права громадян на приватність. Причому надання віруючим права на відмову від отримання біометричного паспорта не надає можливості відмовитися від включення даних про себе до Єдиного реєстру.
На думку ієрарха УПЦ КП, запровадження такого всеосяжного реєстру даних про кожного громадянина в поєднанні з ініціативою про запровадження презумпції згоди на трансплантацію органів після смерті людини створює реальну загрозу для безпеки українців, включно з правом на життя.
Окремо учасники зустрічі розглянули ситуацію з поправками до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» й обговорили причини активного просування цих змін окремими посадовцями й міністерствами, усупереч позиції конфесій. «Під загрозу поставлено парадигму державно-церковних відносин, які досі формувалися на засадах партнерства й діалогу», — зауважив владика Святослав (Шевчук), глава Української греко-католицької церкви (УГКЦ). Він також повідомив, що «криза державно-церковних стосунків і наявні в Україні загрози для свободи віросповідання викликають велику стурбованість міжнародної спільноти». Про це свідчать результати нещодавніх зустрічей із представниками дипломатичних місій різних країн, які з власної ініціативи звернули увагу на цю проблему.
Продовжуючи цю думку, першоієрарх УГКЦ додав: «У разі підписання президентом Януковичем цього законопроекту буде поставлене питання: чи потрібні подальші зустрічі керівників конфесій із главою держави та представниками уряду?» За його словами, такий діалог втрачає будь-який сенс в умовах, коли одна зі сторін повністю ігнорує іншу, перетворюючи подібні зустрічі на формальність.
Таку думку поділяє й архієпископ Петро Мальчук, голова Комісії Римо-католицької церкви (РКЦ) із питань відносин між державою та Церквою. «Фактично можна констатувати відсутність державно-церковних відносин, — підсумував архієпископ. — Тому що представники держави не тільки не чують релігійної спільноти, а й приходять на відповідні зустрічі зі заздалегідь заготовленими рішеннями». За результатами обговорення, глави християнських Церков вирішили викласти свою позицію в спільних зверненнях до президента України та до новообраної Верховної Ради.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply