Новини для українців всього свту

Thursday, Jun. 17, 2021

Глава УПЦ МП Онуфрій протестував у… Чорногорії

Автор:

|

Березень 18, 2020

|

Рубрика:

Глава УПЦ МП Онуфрій протестував у… Чорногорії
Онуфрій у Чорногорії

Нещодавно у столиці Чорногорії тисячі людей вийшли на протест Сербської православної церкви СПЦ проти закону, який, як вони вважають, «позбавить її церковної власності». Очолив цю ходу… Онуфрій, глава Української православної церкви (УПЦ) Московського патріархату (МП).
Люди у колоні розмахували сербськими прапорами і церковними хоругвами, а також зупинялися, щоб помолитися. Після богослужіння митрополит виголосив промову, у якій заявив про «переслідування Церкви». «Сьогодні ми молимо Бога, щоб переслідування Церкви припинили, щоб зло сердець відійшло, і щоб настав мир», — зазначив він.
Протести у Чорногорії почалися після ухвалення закону, який дозволяє державі отримати власність релігійної громади, якщо вона не може довести, що ця власність належала їй до 1918 року. СПЦ, яка є найбільшою конфесією в країні, вважає цей закон дискримінаційним і таким, що має на меті захопити її майно в Чорногорії. А Міло Джуканович, президент Чорногорії, звинуватив Сербію та Росію в використанні православної церкви для підриву незалежності країни, її членства в НАТО і спроб вступити до Європейського Союзу.
Відтак Посольство України у Чорногорії опублікувало заяву, що митрополит Онуфрій не уповноважений висловлювати погляди більшості православних вірян України. «Розуміючи важливість дотримання принципу відокремлення Церкви і держави, вважаємо недоречним, щоб представник Церкви, яка є невід’ємною частиною Російської православної церкви (РПЦ), коментував внутрішні проблеми Чорногорії від імені українців, тим самим ставлячи під загрозу існуючі дружні відносини між українським і чорногорським народами», — йдеться у повідомленні.
У відповідь Вадим Новинський, народний депутат України та спонсор УПЦ МП, оприлюднив «гнівну тираду»: «Як це посольство України в Чорногорії назвало митрополита Онуфрія чиновником РПЦ?». Він завів стару пісню про те, що цю Церкву «визнав весь православний світ». Олігарх вимагає від українського Міністерства закордонних справ України відкликати заяву посольства в Чорногорії та спростувати його для світових засобів масової інформації!
Своєю чергою, митрополит СПЦ Амфілохій нагородив Онуфрія орденом святого Петра ІІ Негоша Ловчанського Тайнозрителя за «заслуги у захисті православної віри». Петро ІІ Негош був автором ідеї Пансербізму або Великої Сербії.

Юрій Братюк, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply