Новини для українців всього свту

Sunday, May. 16, 2021

Глава УГКЦ закликав українців захищати Батьківщину

Автор:

|

Серпень 14, 2014

|

Рубрика:

Глава УГКЦ закликав українців захищати Батьківщину

Блаженнійший Святослав

Блеженнійший Святослав (Шевчук), глава Української греко-католицької церкви (УГКЦ), закликав українців не боятися захищати свою Батьківщину. «Ми просимо Бога, щоб українці не боялися захищати свою Батьківщину», — сказав він.

За словами Блеженнійшого, українці вперше «за повоєнні роки зустрілись із ситуацією, коли потрібно своє життя віддавати, кров проливати за незалежність своєї Батьківщини». «В таких обставинах, очевидно, люди відчувають страх, непевність, не знають, що завтра з ними станеться. Чи цей конфлікт буде згасати чи погіршуватися, — наголосив глава УКГЦ. — Тому слово, яке сьогодні несе Церква, — це слово надії. Надії на те, що Бог є з нами. Що сила Божа здатна загасити будь-які конфлікти, будь-які протистояння. І той народ, який надіється на Бога, з одного боку, є непереможним. А з іншого боку – він здатен захистити свою країну, свою державу».
На думку владики, Церква зараз має «два заклики». «Хочемо, щоби наше духовенство було сьогодні з нашим військом, — сказав патріарх УГКЦ, — Адже ми нині відповідаємо за духовні потреби військовослужбовців. Ми також просимо, щоб українці не боялися захищати свою Батьківщину. Ми знаємо як ця часткова мобілізація, оголошена нашим Президентом, Верховною Радою України, по-різному була сприйнята. Але ми мусимо сьогодні захищати свою Батьківщину. За нас Україну ніхто не захистить».
Відповідаючи на запитання про біженців, Блаженійший Святослав підкреслив, що їх «треба сприймати як братів і сестер». «Не маємо права ділити українців на східняків і західняків, — зауважив він. — Не маємо права казати: хто більше, а хто менше має захищає Україну. Ми зараз маємо дивитися на ті обставини суспільного життя очима християнської солідарності. Тільки, коли будемо разом, будемо єдині, тоді наша держава зможе подолати всі виклики, які стоять перед нами».
Події на Донбасі предстоятель УГКЦ назвав «великою трагедією». «Кожного дня ми чуємо про нові жертви. Ми не маємо права звикнути до вбивства, ми не маємо права сприймати повідомлення про смерть через призму статистики. Тому що за кожною вбитою особою: чи це – військовослужбовець чи це – мирний житель Луганська або Донецька — стоїть особистість, стоїть драма сім`ї, рідних і близьких. Тому не маємо права спокійно сприймати таку інформацію, а мусимо робити все, щоби зупинилося кровопролиття», — заявив він.
«Як це зробити? Ми нині не маємо простого рецепту. На складні запитання немає простих відповідей. Але ми – християни, ми молимось, і ми відчуваємо силу тої молитви, як Господь Бог за останніх півроку нас вислуховує. Ми, як християни, оцю трагедію поручаємо в руки Божі й молимось і служимо ближньому», — зазначив очільник Церкви.
Раніше екс-глава УГКЦ Любомир (Гузар) заявив, що неоголошена війна поставила українців перед необхідністю змінюватися: «Багато з нас було радянськими людьми, які звикли до того, що вони ні про що не думають, про все для них дбає держава, а їхнє головне завдання — споживати. Сьогодні люди починають діяти. Нам важливо розуміти, що якщо ми не будемо щось робити, щось добре і гарне, то з нас нічого не вийде».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply