Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 19, 2021

Глава УГКЦ відкриє пам’ятник Омелянові Ковчу

Автор:

|

Травень 10, 2012

|

Рубрика:

Глава УГКЦ  відкриє пам’ятник Омелянові Ковчу

Українська греко-католицька церква (УГКЦ) і Комітет з ушанування пам’яті блаженного священномученика Омеляна Ковча (на фото) організовують Усеукраїнську прощу духовенства та мирян УГКЦ, присвячену його пам’яті. Проща відбудеться 11 травня в м. Перемишлянах за участю єпископів УГКЦ на чолі із Блаженнійшим Святославом Шевчуком, главою УГКЦ. Цього дня заплановано також проведення чину освячення та церемонію відкриття пам’ятника блаженному священномученику Омелянові Ковчу.

Блаженний священномученик Омелян Ковч походить зі священицької родини. Його батько Григорій Ковч спочатку був священиком на Гуцульщині, капеланом в УГА. Отець Григорій не лише навчав людей віри в Бога, а ще й виховував молодь у патріотичному дусі. 30 березня 2011 року минуло 150 років від дня народження о. Григорія Ковча.

А блаженний о. Омелян Ковч був скромним греко-католицьким священиком, мучеником ХХ ст., який своїм життям і вчинками довів, що можна бути вір­ним своїм ідеалам до самого кінця, до мученицької смерті, яка його зустріла на 60-му році життя в концентраційному таборі Майданек біля Любліна (Польща). З 1922 року о. Омелян був парохом церкви

Св. Миколая в Перемишлянах. Його душпастирська праця тривала там понад 20 років, аж доки 1942-го отця не заарештували німецькі окупанти. Своє перебування в концентраційному таборі Майданек він уважав місіонерством. Там у нелюдських умовах о. Омелян довершив міру свого героїзму. Концтабір — це місце організованих убивств. Як духовна особа, він служив там духов­ною втіхою всім людям, незалежно від походження та конфесійної приналежності. 25 березня 1944 року перестало битися серце українського греко-католицького священика, капелана УГА, декана Перемишлян, великого українського патріота о. Омеляна Ковча.

 Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply