Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 25, 2022

Глава УГКЦ порадив, як бути патріотом за межами України

Автор:

|

Травень 21, 2021

|

Рубрика:

Глава УГКЦ порадив, як бути патріотом за межами України
Блаженнійший Святослав

Блаженнійший Святослав, глава Української греко-католицької церкви (УГКЦ), в етері програми «Відкрита Церква» на «Живому телебаченні» закликав любити Україну, навіть проживаючи в іншій державі, та поділився кількома конкретними порадами, як можна бути патріотом батьківщини за її межами. «Насамперед розповідайте правду. Робіть дописи німецькою мовою у соціальних мережах. Розповідайте рідним і знайомим правду про ситуацію в Україні, — сказав він, відповідаючи на запитання українки з Федеративної Республіки Німеччина (ФРН). — Ви повинні бути свідками правди, а правда має свою силу. Не соромтеся розповідати про війну в Україні».
Також владика порекомендував робити конкретні вчинки допомоги Україні. «Знаю, що багато хто з нашої діаспори підтримує конкретного воїна чи когось, хто потребує допомоги в лікуванні та інших харитативних справах. Такі питання координують наші громади в різних частинах ФРН та інших країнах. Така допомога дуже важлива», — наголосив він.
Крім цього, Блаженнійший закликав, зокрема, в разі проживання в Німеччині, промовляти до серця німецької влади, адже ФРН зараз є локомотивом Європи та важливим партнером України.
Своє чергою, Євген Нищук, співрозмовник глави Церкви, український актор театру і кіно, зауважив, що впродовж останніх семи років війни на Сході України волонтери з української діаспори в різних країнах світу зробили чимало, тим самим виявляючи свою любов до України. «Навіть маленької писанки чи малюнка зі словами «Ми з вами!», переданих в Україну буде достатньо», — додав він.
Також владика розповів, що для священнослужителям УГКЦ забороняють балотуватися в депутати. «Бо священнослужитель не може бути членом політичної партії, яка йде до влади. Інші Церкви мають іншу позицію. Але в нас є чітка заборона. Є чітка інструкція, як мають поводитися священнослужителі, зокрема, в контексті виборчої кампанії. Хоча ми констатуємо певні порушення з боку священників». Він розповів, що за порушення інструкції щодо цього питання єпископ суспендує священнослужителів, тобто забороняє здійснювати священничі функції.
Як повідомляв «Міст», Блаженнійший Святослав вакцинувався в прямому етері.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply