Новини для українців всього свту

Friday, Jun. 18, 2021

Глава УГКЦ отримав відзнаку ветерана

Автор:

|

Травень 24, 2012

|

Рубрика:

Глава УГКЦ отримав відзнаку ветерана

Під час перебування в Луганську Блаженнійший Святослав, патріарх Української греко-католицької церкви (УГКЦ), 15 травня відвідав військову частину, де в 1980-х рр. проходив строкову службу. Предстоятель УГКЦ два роки прослужив фельдшером у Луганському вищому військовому авіаційному училищі.

За повідомленням департаменту інформації УГКЦ, ієрарха зустріли військовослужбовці санітарної частини. Колишньому фельдшеру, а зараз главі Церкви, вони вручили подарунок — ікону Пресвятої Богородиці й особливу відзнаку — ветеранську медаль частини.

Майбутнього предстоятеля УГКЦ, як відомо, до війська призвали після навчання у Бори­славському медучилищі. На одній зі своїх перших прес-конференцій після інтронізації владика казав, що хотів би ще колись побувати у військовій частині, і тепло згадував про людей, із якими провів два роки. «Другий рік я служив у медслужбі, і зі мною працювали прості люди, медсестри, санітарки, лікарі. І якось одна медсестра попросила в мене цю книжечку — побачила в мене на столі. Вам скажу так: цей Катехизм повернувся до мене через вісім місяців у твердій обкладинці. Потім мені казали, що він обійшов усю медслужбу та всі родини тих працівників, які там працювали. Люди читали його з такою повагою, що повернули мені вже у твердій обкладинці. Ба більше, наш начмед, підполковник медичної служби, за національністю єврей, коли звільняв мене в запас, подарував мені Євангеліє й книжку Ренана «Життя Ісуса Христа». Закликав мене в кабінет і сказав мені: «Славичек, знаешь, я думаю, что нельзя писать на Святых Книгах. Но это наша память о тебе». Начмед, розумієте? Тобто це є приклад отакого живого спілкування, воно в тих реґіонах теж потрібне. Тому я думаю, що наша присутність повинна бути разом із ними, а не проти них. І тоді багато речей має зникнути само по собі», — сказав Блаженнійший.

 Лана Світ

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply