Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Глава УГКЦ освятив пам’ятну дошку святим у Римі

Автор:

|

Грудень 05, 2021

|

Рубрика:

Глава УГКЦ освятив пам’ятну дошку святим у Римі
Пам’ятна дошка

У папській базиліці Санта Марія Маджоре в Римі (Італія) відкрили пам’ятну дошку українською мовою творцям слов’янської писемності святим Кирилу та Мефодію, яку після відкриття освятили Блаженнійший Святослав, глава Української греко-католицької церкви (УГКЦ) і кардинал Станіслав Рилько, настоятель базиліки. Перед початком богослужіння присутніх привітав кардинал Рилько, який у своєму слові наголосив на історичному значенні події встановлення пам’ятної дошки на честь святих Кирила та Методія у найстарішій базиліці західного світу, де далекого 868 року папа Андріан ІІ благословив богослужбові книги слов’янською мовою.
Кардинал також подякував Блаженнійшому за дар копії ікони «Спасіння римського народу», яка «знаменує вдячність вашого народу Пресвятій Богородиці і стане мостом вашого духовного єднання з цією античною святинею, такою милою і дорогою для Святійшого Отця Франциска».
У своєму слові глава УГКЦ вказав на два символічні жести, які святі апостоли слов’янських народів здійснили 868-го. «Саме ці жести дали початок існуванню цілої християнської цивілізації. Перший — це віднайдення мощів святого папи Климента, який віддав своє життя за Христа на території сучасного Криму. Ці реліквії вони повернули додому, принісши їх до Рима як плід їхньої місійної діяльності. Другий — це переклад церковнослов’янською мовою літургійних книг, які папа Андріан ІІ апробував і благословив у цій базиліці», — сказав він.
Друга частина заходу відбулася в каплиці Чезі, де встановлена пам’ятна дошка святим Кирилові та Методієві. Після молитви освячення пам’ятної дошки студенти Української папської колегії святого Йосафата заспівали молитовне величання святих Кирила і Мефодія. У заході взяли участь: Ярослав Мельник, посол України в Італії; Сергій Козачевський, тимчасово повірений України при Святому престолі; Богдан Паташев, посол Болгарії при Святому престолі; Едита Філадельфйова, тимчасово повірена Словаччини при Святому престолі; каноніки базиліки Санта Марія Маджоре; представники дикастерій Римської курії; духовенство УГКЦ в Італії й українська громадськість. Ініціатором заходу виступили владика Іриней Білик, канонік папської базиліки Санта Марія Маджоре, єпископ-емерит УГКЦ.
Як повідомляв «Міст», у Києві відкрили пам’ятну дошку засновнику «Лицарів Колумба».

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply