Новини для українців всього свту

Sunday, Jul. 3, 2022

Глава УГКЦ обговорив із СКУ підтримку біженців

Автор:

|

Червень 22, 2022

|

Рубрика:

Глава УГКЦ обговорив із СКУ підтримку біженців
Учасники зустрічі

У резиденції глави Української греко-католицької церкви (УГКЦ) у Києві з ініціативи Світового конґресу українців (СКУ) відбулася з проводом СКУ, під час якої обговорили низку питань, зокрема, підтримку українських біженців у світі.
Від СКУ у зустрічі з главою УГКЦ участь узяли: Павло Ґрод, президент СКУ; Стефан Романів, перший віцепрезидент СКУ і президент Союзу українських організацій Австралії; Андрій Футей, віцепрезидент СКУ і президент Українського конґресового комітету Америки; Ігор Михальчишин, виконавчий директор СКУ; Олександра Хичій, віцепрезидентка СКУ і президентка Конґресу українців Канади; Соня Соутус, виконавча директорка СКУ; Сергій Касянчук, голова Представництва СКУ в Україні та голова Координаційного центру СКУ у Перемишлі (Польща).
На таку зустріч члени проводу СКУ прибули вперше після повномасштабного вторгнення Російської Федерації (РФ) до України. Головними темами стали підтримка українських біженців у світі, їхній духовний і культурний зв’язок із Україною та допомога в інтеграції в українські громади по всьому світу.
Павло Ґрод подякував Блаженнійшому Святославу за активну роль Української греко-католицької церкви у мобілізації української громади у світі на підтримку України й осіб, які постраждалих від війни. Він відзначив велику відкритість та активність духовенства та монашества УГКЦ як у служінні біженцям, які вже перебувають і продовжують прибувати з України в різні країни світу, так і у збиранні пожертв і гуманітарної допомоги, яка відправляють Україні.
Також обговорили можливість співпраці між СКУ, «Карітас України» та структурами УГКЦ в Україні задля надання необхідної гуманітарної допомоги внутрішньо переселеним особам. Провід СКУ відзначив, що УГКЦ є правдивим голосом України у світі та важливим джерелом правдивої інформації, зокрема, в інформаційній війні, яку ведуть проти України.
Глава УГКЦ висловив сподівання, що співпраця допоможе, з одного боку, гуртувати світове українство довкола підтримки України, української держави та українського війська, а з іншого дозволить разом промовляти до світової громадськості, щоби будити чутливість світу, який уже починає втомлюватися від війни в Україні. «Чим довше війна триватиме, тим менше світ про неї говоритиме. Війна, на жаль, вже перестає бути новиною. Чутливість світової спільноти до траґедії в Україні потрібно буде будити й утримувати надалі. Тому співпраця між Церквою і діаспорою в цьому напрямку буде тільки розвиватися», — констатував він.
Також сторони проаналізували виклики, які зараз постоли перед українським суспільством. Розмовляли про жертв російсько-української війни, про її безпосередні наслідки в гуманітарній та економічній сферах, сфері міжнародних відносин, а також про те, що очікує Україну й українське суспільство у найближчому майбутньому, з огляду на те, що війна, на жаль, не припиняється.
Як повідомляв «Міст», СБУ та СКУ посилять взаємодію для протидії пропаґанді.

About Author

Meest-Online