Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 24, 2021

Глава УГКЦ благословив студентів

Автор:

|

Жовтень 26, 2011

|

Рубрика:

Українські студенти в Римі розпочали навчання, зокрема, у Папському східному інституті, де навчається найбільше число українських богословів. Більшість із них є випускниками греко-католицьких духов­них семінарій в Україні. У цьому навчальному закладі українські спудеї вивчають літургійне богослов’я, загальне церковне право й історію.

Привітати українських студентів у Римі з новим начальним роком прибув

Блаженнійший Свято­слав, глава УГКЦ. Він очолив Літургію в храмі Святого Антонія, що розташований біля Папського східного інституту. Із Блаженнійшим Свято­славом співслужили: архієпископ Циріл (Василь), секретар Конґреґації для Східних Церков; владика Діонізій (Ляхович), апостольський візитатор для українців греко-католиків у Італії й Іспанії; владика Іриней (Білик), канонік Папської базиліки Святої Марії Більшої; о. Василій Ковбич, протоархімандрит Василіанського чину Святого Йосафата; о. Іван Дацько, голова товариства «Свята Софія», і ще білизько 20 священиків, викладачів і студентів Папського східного інституту.

Під час проповіді Блаженнійший Святослав пригадав свої студентські роки, які провів у цьому навчальному закладі. «80 % наукових досліджень для своєї докторської дисертації я здійснив саме тут, у бібліотеці Папського східного інституту», — зазначив предстоятель УГКЦ.

При цьому Блаженнійший Святослав висловив вдячність ректоратові цього навчального закладу за сприяння в справі розбудови богословської науки в Україні. «Сьогодні я, як глава УГКЦ, хотів би щиро подякувати Папському східному інститутові, який за десять останніх років підготував якісних науковців для наших семінарій і УКУ», — сказав у проповіді глава УГКЦ.

У спільній молитві взяв участь кардинал Леонардо Сандрі, префект Конґреґації для Східних Церков. Представник Ватикану наголосив, що покладає великі сподівання на молоде покоління семінаристів, які навчаються в Папському східному інституті. «Сьогодні ми живемо надією й очікуємо від наших семінаристів і священиків правдивого духовного життя, життя у святості, яке базуватиметься на богословській, патристичній і духовній формації»,— пояснив префект Конґреґації для Східних Церков.

Щороку з України на навчання до Рима приїжджає близько 20 семінаристів. За п’ять останніх

років навчання в Папському східному інституті українські студенти захистили 15 докторських дисертацій і 50 кандидатських праць зі загального церковного права, східного богослов’я, історії та літургіки. Тепер у Східному інституті навчається 40 молодих українців.

 Оксана Горнятко

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply