Новини для українців всього свту

Tuesday, May. 11, 2021

Глава Англійської церкви назвав Ісуса «не білим»

Автор:

|

Липень 11, 2020

|

Рубрика:

Глава Англійської церкви назвав Ісуса «не білим»
Темношкірий Христос

Раніше Шон Кінґ, колишній пастор і прихильник антирасистського руху в США, запропонував руйнувати «європейські» скульптури Ісуса Христа через його шкіру білого кольору. Тепер йому заперечив Джастін Велбі, архієпископ Кентерберійський. «Ісус був із Близького Сходу, він не був білим. Важливо це пам’ятати», — заявив він і додав, що «Бог універсальний».
Глава Англіканської церкви також поділився своїми «улюбленими зображеннями» темношкірого Христа і закликав передплатників опублікувати свої. Cвою позицію архієпископ озвучив через масові мітинги проти расизму. Їх спровокували демонстрації в США, де в кінці травня в результаті жорсткого затримання поліцією загинув афроамериканець Джордж Флойд.
Відтак у Сент-олбанському соборі в британському графстві Гартфордшир на вівтарі розмістили картину з Ісусом Христом із темний кольором шкіри. Це варіацію на тему фрески Леонардо да Вінчі «Таємна вечеря». Полотно з’явилося на знак підтримки руху Black Lives Matter. Згоду на розміщення такої картини дав настоятель собору.
Сам твір 2009 року написала Лорна Мей Водсворт. Натурщиком слугував житель Ямайки. «Життя темношкірих мають значення, тому ми перетворили наш Вівтар вигнаних у місце для роздумів і молитов, поставивши в самий центр вівтарну картину, написану Лорною», — заявив парох храму.
Сама авторка картини не вважає, що Христа треба зображати винятково зі світлою шкірою. «Експерти згодні в тому, що у нього були, швидше за все, близькосхідні риси, але впродовж століть європейські художники традиційно зображували Христа так, як їм уявлялося. Те, як його зображую я, настільки ж «точне», як і вважається правильною ідея про те, що він схожий на флорентійця», — наголосила художниця.
Як повідомляв «Міст», історики виявили несподіваний та унікальний портрет Ісуса.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply