Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

Футбол навчає жертовності

Автор:

|

Червень 21, 2012

|

Рубрика:

Футбол навчає жертовності

Папа Римський Бенедикт XVI написав послання з нагоди відкриття Євро-2012. «Церква не залишається байдужою до цієї події, а особливо до духовних потреб тих, хто бере в ній участь, — пише понтифік. — Із приємністю я отримую велику кількість інформації про заплановані у зв’язку із цим катехітичні, молитовні й літургійні зустрічі».

Бенедикт XVI пригадав слова свого попередника Івана Павла ІІ. «Прихований у спорті потенціал підтверджує, що він є особливо важливим знаряддям для цілісного розвитку людини, а також напрочуд придатним чинником у процесі побудови більш гуманного суспільства. Відчуття братерства, великодушність, чесність і повага до тіла, що, безперечно, є невід’ємними чеснотами кожного гарного спортсмена, допомагають будувати суспільство, де місце антагонізму займають спортивні змагання, де більше цінується зустріч, а не конфлікт, чесне суперництво, а не завзята конфронтація. У такому розумінні спорт є не метою, а засобом: він може стати чинником, що співтворить цивілізацію та слугує для справжнього відпочинку; чинником, що заохочує людей до того, аби вони виявляли свої найкращі риси й уникали всього, що може загрожувати або завдавати шкоди їм самим чи оточенню», — сказав свого часу Іван Павло ІІ.

Бенедикт XVI називає футбол «школою, яка навчає поваги до інших людей, зокрема до спортивного супротивника, й особистої жертовності задля блага групи, а також дає змогу бачити таланти кожного гравця в команді»: «Одним словом, допомагає підноситися над логікою індивідуалізму й егоїзму, яка часто характеризує людські стосунки, до логіки братерства й любові, що дозволяє — на кожному рівні — разом будувати суспільство, яке поширює спільне добро на всіх, хто до нього належить». Наостанок Папа Римський ввірив у молитві Богові та благословив «душпастирів, волонтерів, гравців і вболівальників, а також усіх, хто долучився до приготування й проведення чемпіонату».

 Оксана Горнятко

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply