Новини для українців всього свту

Thursday, Jul. 7, 2022

Філіпа Кіркорова відлучать від Церкви?

Автор:

|

Квітень 26, 2012

|

Рубрика:

Філіпа Кіркорова відлучать від Церкви?

Священик, який охрестив доньку Філіпа Кіркорова, як і сам співак із матір’ю дитини, порушили церковні правила. Так уважає протодиякон Андрій Кураєв, професор Московської духовної академії. «Основи соціальної концепції Російської православної церкви кваліфікують сурогатне материнство як поведінку, не прийнятну для християнина, тому що воно руйнує поняття сім’ї як таємниці двох людей і завдає згодом болю фізичній матері дитини. А те, що в п. Кіркорова дитина народжена в результаті сурогатного материнства, ніколи не приховувалося», — пояснив свою позицію о. Кураєв.

Таїнство хрещення було здійснене Вербної неділі в московському храмі Іллі Пророка ігуменом Тимофієм. На врочистостях була присутня велика кількість зірок шоу-бізнесу. Обурення інтернет-блогерів викликав той факт, що після того, як таїнство було звершено, Філіп Кіркоров звернувся до присутніх з амвона храму. Крім того, як стверджувалося в публікаціях, сам храм на час хрещення «зіркової» доньки закрили для простих парафіян.

Також протодиякон Кураєв уважає, що на викладеному в Інтернеті відео з хрестин помітно, що священик у своїй промові після таїнства «поділяє захоплення Кіркорова й не робить напоумлення стосовно сурогатного материнства».

«У людей виникає відчуття, що канони (Церкви) не стосуються багатих і знаменитих людей, що в нас існують два канонічних права: одне — для звичайних парафіян, інше — для спонсорів. Навряд чи це — добре й бажане для Церкви відчуття», — зауважив протодиякон.

О. Кураєв звертає увагу на те, що, коли Філіп Кіркоров почав говорити вітальне слово з амвона, «на відео ми не можемо помітити, щоби настоятелю, що стоїть поруч, було від цього хоч трошки незручно». Андрій Кураєв прокоментував ситуацію й у своєму блозі, зазначивши, що «таких батьків треба не вітати, а накладати покуту й відлучати від Церкви на кілька років».

 Лана Світ

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply