Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 14, 2022

Філарету створили посаду в ПЦУ

Автор:

|

Грудень 18, 2019

|

Рубрика:

Філарету створили посаду в ПЦУ
Митрополит Епіфаній роздає безкоштовну їжу нужденним

Синод Православної церкви України (ПЦУ) вирішив створити для почесного патріарха Філарета спеціальну посаду. Це буде релігійна організація в складі ПЦУ в формі місії. Такий крок зробили, з огляду на минулі особливі заслуги в розвитку Церкви і з метою забезпечення гідного становища почесного патріарха Філарета після завершення процедури ліквідації релігійної організації «Київська патріархія Української православної церкви Київського патріархату» та враховуючи позицію почесного патріарха Філарета.
У відповідь почесний патріарх ПЦУ, котрий раніше заявляв про своє повернення до ліквідованого Київського патріархату (КП), оприлюднив заяву. В ній Філарет в саркастичній формі висловив подяку за дозвіл йому надалі користуватися приміщеннями в центрі Києва, зокрема, Володимирським собором. «Дякую Блаженнійшому митрополиту Епіфанію та священному синоду Православної церкви України, що на своєму засіданні виявили до мене милість: не викинули 90-літнього патріарха на вулицю, як збиралися це зробити, а залишили пожиттєво проживати в приміщенні Київської патріархії на вул. Пушкінській, 36, яке я збудував у тяжкі для церкви радянські часи, і служити у Володимирському соборі. Ще раз дякую за те, що совість не дозволила зробити такий злочин», — зауважив він.
Владика також попередив, що виступав і буде виступати до кінця життя проти рейдерського захоплення майна Київської патріархії по всій Україні, а повідомлення про завершення ліквідації УПЦ КП є неправдою. «Ми будемо боротись за Київський патріархат до останнього», — пообіцяв патріарх і пояснив, що вважає свою церкву єдиною українською, тоді як ПЦУ нібито підпала під залежність від греків, «і, як мені здається, несвідомо готує релігійну війну в Україні».
А в той час митрополит Епіфаній роздавав їжу нужденним на Майдані Незалежності в Києві. Про це повідомив о. Іван Сидор. Він розповів, що став свідком цієї події випадково. Відзняте відео київський священник виклав у соціальну мережу. «Без пафосу і сценарію. Я просто йшов у магазин. Приємно так, і головне щиро», — зізнався він.
Невдовзі про акцію повідомила й офіційна пресслужба ПЦУ. На її сторінці з’явилися фотографії та пояснення, що митрополит Київський і всієї України в такий спосіб вирішив підтримати та привернути увагу до багаторічної волонтерської діяльності тих, хто годує безхатьків та інших нужденних у столиці. «Соціальне служіння є невід’ємною частиною християнського життя», — нагадали в ПЦУ та закликали вірян до діл милосердя протягом Різдвяного посту, який триває для православних християн України.
«Блаженнійший  Епіфаній благословив їжу потребуючим і вже вкотре долучився до їхньої підтримки. З ініціативи його блаженства три роки тому був започаткований проєкт підтримки нужденних під назвою «Обличчям до життя», яким опікується Роман Холодов і студенти Київської православної богословської академії. Чотири рази на тиждень потребуючі можуть розділити вечерю, яку вдається приготувати завдяки небайдужим вірянам і священникам нашої церкви. Загалом за цей рік роздали близько 32 тис. порцій їжі. Вдячні кожному, хто своїми зусиллями підтримує цей проект», — розповіли в Київській митрополії ПЦУ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply