Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Філарет назвав головні питання об’єднавчого Собору

Автор:

|

Листопад 07, 2018

|

Рубрика:

Філарет назвав головні питання об’єднавчого Собору

Патріарх Філарет

На Архієрейському об’єднавчому соборі розглянуть три важливі для створення Єдиної помісної православної церкви питання. Про це заявив глава патріарх Філарет, Української православної церкви (УПЦ) Київського патріархату (КП). «В Україні буде одна українська Церква, а ті православні, духовенство, єпископи та віруючі, котрі не захочуть бути в УПЦ, мають називатися Російською православною церквою в Україні. Це — перше, що має бути вирішено на Соборі», — розповів він.
Крім цього, церковним ієрархам доведеться обрати главу новоствореної Церкви. Глава УПЦ КП озвучив критерії, які будуть враховані при обранні предстоятеля Єдиної помісної церкви в Україні. Українську церкву, згідно з умовами Константинопольського патріарха, має очолити архієпископ — митрополит, а не патріарх. У зв’язку з цим Філарет отримав розширений (архієпископ і митрополит Київський і Всієї Русі України) і скорочений титули (патріарх Київський і Всієї Русі України, для внутрішнього використання). «Треба мати богословську освіту, знати церковні канони, мати досвід управління єпархією і досвід управління Церквою. А якщо досвіду немає — то діла не буде», — заявив владика.
Він також наголосив, що не готовий поступитися особистими амбіціями в питанні обрання глави нової Церкви. «Ні! Але не тому, що вважаю себе таким. А тому, що Москва зробить усе, щоб зруйнувати УПЦ. І тому заради того, щоб зберегти Українську православну церкву і довести її до завершення я повинен працювати до кінця», — сказав він.
Третє питання, яке буде розглянуте на Соборі, — прийняття статуту для цієї УПЦ», — розповів він. За словами Філарета, статут є як у КП, так і в Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) в Україні і Московського патріархату (МП). «Це буде загальний статут, український, який буде відображати в собі закони України й узгоджений із українськими законами з одного боку, з іншого — структурою Православної церкви, її положеннями та можливостями», — додав він. Владика також зазначив, що на об’єднавчий Собор буде делеговано понад 60 єпископів трьох церков — УПЦ КП, УПЦ МП й УАПЦ.
Свою чергою, митрополит Макарій (Малетич), предстоятель УАПЦ, вимагає, щоб назва, статут і модель помісної нової Церкви перед проведенням Архієрейського об’єднавчого собору були узгоджені. «У світському житті, коли, наприклад, організовують якусь партію, завжди є якийсь проект статуту. А якщо статуту не буде, то хто піде на собор? Це безумство! Зараз же нічого цього немає», — бідкався владика.
Водночас, він відмовився назвати власні пропозиції за цими пунктами. «Домисли патріарха Філарета і його вимоги або бачення не коментуватиму. А перед тим, як давати свої власні пропозиції, я, як людина, яка з синівською покорою відноситься до Вселенського патріархату, який пішов на протистояння з Москвою, має вислухати пропозиції його святості (патріарха Варфоломія. — Ред.)», — заявив Макарій.
Він також наголосив, що і він, і Філарет зараз неофіційно підпорядковані Вселенському патріарху. Крім цього, митрополит Макарій запевнив, що вже вирішив, кого підтримуватиме на соборі. «Я своєї кандидатури не висуваю. А підтримуватиму того, кого запропонує Вселенський патріарх», — запевнив він.
Тим часом речник Московського патріархату Василь Анісімов оцінив таке рішення доволі скептично. «Вибори вони провели, а єдиним кандидатом виявився Філарет. Це дуже «демократично», — покепкував батюшка.
Водночас Священний Синод УПЦ КП ухвалив рішення про молитву за Вселенського Патріарха Варфоломія як предстоятеля православних Церков.

Євген Клен

Гоп-ля
Митрополит УПЦ МП Онуфрій запустив щотижневу програму «Слово предстоятеля» на проросійському телеканалі «Інтер». Її будуть транслювати щосуботи о 8:30. На сайті телеканалу повідомили, що «у людей є потреба». «Інтер» пише, що цю потребу видно з рейтинґів інтерв’ю та звернень Онуфрія. «Люди його чекають. У період, коли навколо багато спокус, сумнівів, людям хочеться знайти упевненість, заспокоїтися, почути те, що вони самі думають», — заявила Ганна Безлюдна, керівник Inter Media Group. Зазначимо, що кожен випуск програми Онуфрія триває по десять хвилин.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply