Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 24, 2021

Фанар позбавив архієреїв МП усіх титулів

Автор:

|

Лютий 13, 2020

|

Рубрика:

Фанар позбавив архієреїв МП усіх титулів
Митрополит Онуфрій тепер ієрарх РПЦ

Щорічне видання Вселенського патріархату не визнає титулів єпископів Московського патріархату (МП) в Україні. Так, наприклад, колишнього митрополита Київського й усієї України Онуфрія вже не згадали з таким титулом у цьому виданні. Натомість весь єпископат назвали з прив’язкою до місця перебування того чи іншого єрарха Російської православної церкви (РПЦ) в України. (Онуфрій — митрополит у Києві). Позбавлення єпископського титулу позбавляє і права священнодіяти на території іншої Церкви адже, згідно з православними канонами, в одній єпархії може бути лише один єпископ а не два або більше.
Нагадаємо, що перед Об’єднавчим собором Вселенський патріарх Варфоломій І надіслав листа митрополиту МП в Україні Онуфрію. В листі було сказано що після Об’єднавчого собору він не зможе носити свій титул «митрополит Київський і всієї України», бо цей титул присвоять новообраному главі Церкви.
У щорічному виданні Константинопольської церкви Православну церкву України (ПЦУ) назвали 15-ю у списку автокефальних Церков. Незважаючи на всі наклепи ПЦУ автокефальна і рівна. Блаженнійшого Епіфанія титулують Митрополитом Київським і всієї України. Усі єпископи так званої Української православної церкви МП поміщені у списках єпископів РПЦ. В книзі також згадані важливі події пов’язані з наданням автокефалії ПЦУ.

До слова
Протоієрей РПЦ Всеволод Чаплін, настоятель храму Феодора Студита біля Нікітських воріт, помер у віці 51 року. Точна причина смерті поки що невідома. Серед версій — зупинка серця і проблеми, викликані астмою. Він добре відомий своїми антиукраїнськими висловлюваннями. Заявляв про необхідність військової аґресії проти України, окупації нових областей. Особливо жорстко критикував томос та українську автокефалію. «Крим — гарний контрнаступ, але його мало. Втрачена наша давня столиця, центр Русі — Київ. Втрачена в результаті наступу західних ворожих сил. Ми повинні ставитися до захоплення стародавнього Києва та навколишніх його російських земель так, як ставилися наші прадіди. Ми можемо змінити цю ситуацію», — казав він у січні 2019 року.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply