Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 22, 2022

Єврокомісія закликає не вживати слово «Різдво»

Автор:

|

Грудень 13, 2021

|

Рубрика:

Єврокомісія закликає не вживати слово «Різдво»

Кардинал П’єтро Паролін, державний секретар Ватикану, розкритикував інструкцію з комунікацій Європейської комісії (ЄК), яка закликала своїх співробітників відмовитися від використання слова «Різдво» у робочому контексті.
Рекомендації ЄК щодо «інклюзивної комунікації» наприкінці жовтня ц. р. оприлюднила Гелена Даллі, комісар Європейського Союзу з питань рівності. А вже 30 листопада, на тлі резонансу навколо документа, вона оголосила, що відкликає рекомендації, позаяк вони «очевидно потребують доопрацювання».
32-сторінковий внутрішній документ під назвою «#UnionOfEquality закликав чиновників, які працюють у Брюсселі та Люксембурзі, уникати виразів на кшталт «Різдвяний час може бути напруженим», натомість треба казати «свята можуть бути напруженими».
Документ також рекомендував службовцям ЄК «уникати припущення, що всі є християнами». «Не всі святкують християнські свята, і не всі християни святкують їх в однакові дати», — йдеться у документі.
Кардинал Паролін зазначив, що вважає похвальним сам намір уникати дискримінації і шанувати відмінності. «Але, на мою думку, це точно не шлях для досягнення цієї мети, — сказав він. — Бо, зрештою, несе ризик знищити, анігілювати людину у двох основних напрямках. По-перше — це різноманітність, яка характеризує наш світ. На жаль, існує тенденція до того, щоб усе гомогенізувати, без знання про те, як поважати відмінності, які, безумовно, не повинні ставати протиріччям чи джерелом дискримінації, а повинні інтегруватися для того, щоб будувати повне та цілісне людство. По-друге — це забуття того, що є реальністю. Той, хто йде проти реальності, опиняється у серйозній небезпеці. Так відбувається скасування нашого коріння, особливо у тому, що стосується християнських свят і християнського виміру Європи. Звісно, ми знаємо, що Європа зобов’язана своїм існуванням та ідентичністю внескам багатьох релігій, але ми не можемо забувати, що одним із головних, якщо не головним, був внесок християнства. Отже, нівелювати відмінності та нищити коріння означає нищити людину».
Як повідомляв «Міст», першими святкують Різдво на Заході.

About Author

Meest-Online