Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 20, 2021

Єрмак таємно зустрівся з держсекретарем Ватикану

Автор:

|

Жовтень 16, 2020

|

Рубрика:

Єрмак таємно зустрівся з держсекретарем Ватикану
Андрій Єрмак

Андрій Єрмак, керівник Офісу президента України (ОПУ), провів у Ватикані таємну зустріч тет-а-тет із кардиналом П’єтро Пароліном, державний секретарем Святого Престолу. Про це повідомив авторитетний київський тижневик «Дзеркало тижня».
Українська делегація у складі Андрія Єрмака й Ольги Стефанишин, віцепрем’єрки з питань європейської й євроатлантичної інтеграції України, нещодавно відвідали Апеннінський півострів. При цьому поїздка була більш насиченою, а делегація — більш численною, ніж про це повідомляла пресслужба ОПУ.
Видання повідомляє, що має в розпорядженні програму візиту, згідно з якою після двох півгодинних зустрічей у Міністерстві закордонних справ (МЗС) Італії, де представники України провели бесіди з його керівником Ді Майо і генеральним директором департаменту політики та безпеки Карді, Єрмак вирушив до Ватикану на зустріч із кардиналом Пароліном. На зустрічі з української сторони не було навіть тлумача, переклад забезпечувала італійська сторона. У цей час інші члени делегації знайомилися з місцевими пам’ятками на площі Пантеон.
Як заявили «Дзеркалу тижня» дипломатичні джерела, до підготовки цього візиту не залучали ні українське МЗС, ні Посольство України в Італії та при Святому Престолі, а ключову роль у цьому зіграв Клавдіо Ґуджеротті, котрий у 2015-2020 рр. був Апостольським нунцієм в Україні. В останнього склалися довірчі особисті взаємини з Єрмаком, і він діяв на його прохання. Ґуджеротті отримав призначення у Великій Британії, проте зараз перебуває у Ватикані на самоізоляції через зараження коронавірусом.
Однією з головних тем цієї зустрічі було обговорення й узгодження найбільш прийнятної кандидатури посла України при Святому Престолі, позаяк ця посада залишається вакантною з липня 2019-го. На Банковій розраховують, що такий підхід позитивно сприйме держсекретар Ватикану, і він зможе посприяти тому, щоб Папа Франциск безпосередньо закликав Путіна до прояву гуманності та розблокування обміну заручниками на Донбасі.
Про те, що на Апенніни українська делегація літала для обговорення Донбасу, може свідчити і той факт, що до її складу також увійшли Руслан Демченко, перший заступник секретаря української Ради з національної оборони та безпеки, й Андрій Плахотнюк, посол України в Швеції, котрий донедавна очолював Департамент МЗС з протидії загрозам із боку Російської Федерації. Обоє вже багато років безпосередньо залучені в мінський і нормандський процеси. Обоє брали участь у зустрічах і з п. Ді Майо та п. Карді.
Як повідомляв «Міст», Ватикан проголосить покровителем Інтернету підлітка.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply