Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Єпископу з антиукраїнськими поглядами Гедеону мають повернути громадянство України

Автор:

|

Лютий 05, 2020

|

Рубрика:

Єпископу з антиукраїнськими поглядами Гедеону мають повернути громадянство України
Єпископ Гедеон

Шостий апеляційний адміністративний суд Києва зобов’язав Державну міґраційну службу (ДМС) повернути українське громадянство єпископу Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП) Гедеону. Таким чином він підтримав рішення попередньої інстанції — Окружного адміністративного суду Києва — від 18 вересня 2019 року. «Суди повністю задовольнили позов єпископа Гедеона (в миру — Юрія Харона) до управління ДМС у Волинській області. В ньому священник просив відновити його українське громадянство, скасоване ДМС 21 червня 2018-го», — йдеться у повідомленні.
Суди вирішили, що ДМС не мала права скасовувати українське громадянство Гедеона. Рішення Шостого апеляційного суду набуло чинності в день ухвалення. Але міґраційна служба ще може його оскаржити.
Нагадаємо, що у лютому 2019 року єпископу Гедеону заборонили в’їзд до України. Українські прикордонники в аеропорту «Бориспіль» виявили у нього український паспорт для виїзду за кордон. А в протоколі Державної прикордонної служби міститься інформація про те, що цей документ на ім’я Юрія Харона, за даними управління ДМС у Волинській області, внесли до обліку загублених, вкрадених, оголошених недійсними паспортних документів і тих, що підлягають вилученню. Також встановили, що Юрій Харон має паспорти трьох країн — Російської Федерації, України та США. Тому ДМС його громадянство скасувала.
Василь Грицак, тодішній голова Служби безпеки України, стверджував, що діяльність Гедеона загрожувала національній безпеці України. Юрій Харон також є відомим противником створення Православної церкви України (ПЦУ). Зокрема, він подав до Верховного суду позов із вимогою визнати постанову Верховної Ради «Про підтримку звернення Президента до Вселенського патріарха про видачу томоса про автокефалію Православної церкви в Україні» незаконною та скасувати її.
Батюшка також має стосунок до історії зі зведенням каплиці УПЦ МП біля історичного музею на вул. Володимирській у Києві. Це викликало протести громадських активістів, адже, на їхнє переконання, каплицю неправомірно збудували поблизу залишків фундаменту старовинної Десятинної церкви Х-ХІ ст.

Андрій Стець, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply