Новини для українців всього свту

Sunday, Aug. 7, 2022

Епіфаній закликав жінок не мовчати про домашнє насильство

Автор:

|

Грудень 07, 2020

|

Рубрика:

Епіфаній закликав жінок не мовчати про домашнє насильство
Митрополит ПЦУ Епіфаній

Блаженнійший Епіфаній, митрополит Православної церкви України (ПЦУ), наголосив на важливості не замовчувати проблеми насильства в сім’ї та закликав спільно боротися з цим кричущим порушенням прав людини. «Будь-яке насильство — це кричуще порушення прав людини та християнських цінностей. Домашнє насильство не повинно мати місця у нашому житті, бо родина — це домашня Церква. На жаль, дуже часто таку жорстокість та аґресію в сім’ї замовчують, ховаючи біль у душі, але він ятрить і вбиває зсередини. Адже ця невидима загалу хвиля ненависті ще більше зростатиме, якщо не будемо відвертими — в Україні є проблема з домашнім насильством. Прийняття, усвідомлення проблеми — це хоча й дуже важкий, але вже перший крок до вирішення складної ситуації», — написав він у Facebook.
Як приклад навів минулорічні дані Міністерства соціальної політики України щодо фактів насильства в родинах. Так, eпродовж 2019-го в Україні зафіксували понад 130 тис. звернень громадян з приводу домашнього насильства (з них 88 % — від жінок, 12 % — від чоловіків). А це на 15 % більше порівняно з аналогічним періодом 2018 року.
«Бачимо, що тенденція розповідати про проблему зростає, та страждає значно більше жінок, котрі все ще мовчать про аґресію у свій бік. Це кожна п’ята жінка в Україні, яка зіштовхувалася з тією чи іншою формою насильства. Страждають від цього й чоловіки, проте 90 % жертв домашнього насильства — саме жінки», — звернув увагу владика.
Він зауважив, що насильство ламає усю сім’ю, нещадно б’є по дитячому психічному здоров’ю та руйнує родини. Саме тому у Міжнародний день боротьби проти насильства над жінками митрополит закликав українських жінок не мовчати і не терпіти насильства над собою та своїми дітьми. «Якщо вам складно на душі та страх чатує у вашому серці, приходьте до наших храмів. Там ви можете отримати пораду та підтримку. Адже наша Церква — з тобою у всіх випробуваннях. І ми готові спільно боротися за перемогу над домашнім насильством заради щасливої української родини», — зазначив глава ПЦУ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply