Новини для українців всього свту

Saturday, Apr. 17, 2021

Екзорцисти б’ють на сполох

Автор:

|

Квітень 13, 2017

|

Рубрика:

Екзорцисти б’ють на сполох

Вінсент Лемперт — офіційний екзорцист римо-католицької Архиєпархії в Індіанаполісі (штат Індіана) б’є на сполох, що останнім часом ті, хто бере участь у служінні екзорцизму, повідомляють про неймовірний зріст демонічної активності. І хоча, зауважує досвідчений екзорцист, робляться кроки, щоб збільшити кількість екзоцистів, попит випереджає пропозицію.
На думку о. Ламперта проблема не в тому, що демони активізувалися, а в тому, що все більше людей готові грати в їхні ігри. Основними джерелами демонізації людей у сучасному світі він називає порнографію, наркотики й окультизм.
Він був присутній на зустрічі католицьких екзорцистів у Римі, яку щороку організовує Міжнародна асоціація католицьких екзорцистів. За його свідченням екзорцисти з усього світу спостерігають таку ж тенденцію зросту демонічної активності.
Екзорцист наголошує, що демони не обмежуються класичною біснуватістю, а йдуть значно дальше. Він зазначив, що демонічна присутність може маніфестуватися через предмети, які рухаються, нібито, самі по собі, чи через звуки, які не мають природного походження. Також люди можуть фізично атакувати через удари, укуси чи подряпини. Демонічні атаки також проявляють себе і через психічні атаки, нав’язливі думки й активізацію злих схильностей людського розуму.
Коли о. Ламперт був призначений офіційним екзорцистом 2005 року, крім нього в США було всього 12 офіційних католицьких екзорцистів. Зараз їх близько 50. Єпископат серйозно ставиться до інформації про зріст демонічної активності, проте, наголошує, що лише священики, котрі мають відповідний дозвіл можуть вершити обряд екзорцизму.
За словами Томаса Папроцького, єпископа Спрінґфілдського (штат Іллінойс), канонічне право вимагає від єпископа іменування офіційного екзорциста, але в Церкві відсутня відповідна освіта стосовно цього питання для єпископів.
Такий стан речей змусив владику Папроцького 2010-го, коли він був головою Комітету у справах канонічного права та церковного управління Об’єднаної конференції католицьких єпископів США, організувати для єпископів дводенну конференцію з висвітлення усіх аспектів екзорцизму.
Владика наголошує різницю між Великим екзорцизмом, який священик може вершити тільки з дозволу єпископа, та малими екзорцизмами, на які дозвіл не потрібен. Адже кожен священик, уділяючи Таїнство Хрещення, вершить малий екзорцизм.
Отець Ламперт зі свого боку стверджує, що малі екзорцизми можуть вершити як священики так і миряни. Адже, це молитви у яких звертається до Бога з проханням про визволення від демонів та їхніх впливів. Проте він застерігає мирян від віддавання наказів демонам. «Демони визнають владу єпископів та Церкви. А коли ви на свою руку спробуєте претендувати на таку владу, у вас можуть виникнути неприємності», — зауважує він.
Джон Ессефф, президент ради директорів Інституту Лева ХІІ й екзорцист із 40-річним стажем, вважає, що зміна ментальності, коли гріх стає прийнятним для людей, є однією з основних причини зростання кількості демонічних маніфестацій. Монсеньйор Ессефф зауважує, що католицький єпископат США докладає значних зусиль для збільшення кількості екзорцистів, проте, у Церкві, серед частини єпископату та священиків, зауважує він, існує опір визнання реальності існування Сатани та його дії, так ніби зло існує, але не існує диявола.
«Єдиний, хто може перемогти сатану — це Ісус. Він перемагає зло своїм світлом. А кожен священик представляє Ісуса. Диявол не бачить священика, він бачить Ісуса», — зауважує монсеньйор Ессефф.
Екзорцисти переконані, що активне молитовне життя, часта Сповідь та часте св. Причастя є основним інструментом захисту від злих духів та їхньої активності. Як висловився о. Ламперт, якщо люди будуть будувати своє життя на вірі — диявол буде переможений.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply