Новини для українців всього свту

Monday, Nov. 28, 2022

Екзарх Вселенського патріархату став єпископом

Автор:

|

Жовтень 24, 2020

|

Рубрика:

Екзарх Вселенського патріархату став єпископом
Архімандрит Михаїл

Синод Вселенського Патріархату обрав архімандрита Михаїла Анищенка, котрий останні два роки був екзархом в Україні, єпископом Комманським. У рішенні Синоду йдеться, що новообраний єпископ продовжуватиме здійснювати своє служіння в Україні. Це означає, що надалі владику офіційно іменуватимуть титулярним єпископом Комани, екзархом Вселенської патріархії в Україні. Титулярним містом новообраного єпископа стало давнє каппадокійське місто Комана, зараз на його місці розташоване турецьке селище Шаркей.
Михаїл Анищенко розпочинав своє пастирське служіння у Волинській єпархії під орудою митрополита Ніфонта, у Луцьку він виконував обов’язки інспектора духовної семінарії. Згодом священника запросив на служіння до Вселенського патріархату патріарх Варфоломій.
Десять років о. Михаїл навчався в Афінах (Греція), а пізніше звершував служіння настоятелем храму преподобного Аліпія Стовпника Константинопольського патріархату в Анталії (Туреччина), яка належить до Пісідійської митрополії.
Як писав «Міст», 2 лютого ц. р. в Андріївській церкві відбулася інтронізація архімандрита Михаїла в екзарха Вселенського патріархату у Києві, яку очолив митрополит Галльський Еммануїл (Адамакіс) у співслужінні з грецькими ієрархами.
Позаяк кожен єпископ окремої Помісної церкви повинен мати титул із власним кафедральним місто у межах канонічної території Церкви, практика обрання титулярних єпископів широко поширена у багатьох православних Церквах, зокрема, у російській, де єпископ, котрий служить у Лондоні, має титул давнього, тепер уже неіснуючого міста на Сході України Сурожа, та навіть власну Сурозьку єпархію.
У Вселенському Патріархаті (і не лише в ньому) існує традиція останніх століть давати деяким нововисвяченим єпископам титули міст Візантійської імперії, які, хоча вже і не існують, проте мають історичне значення та вагомі в історії Церкви.
Комана — стародавнє місто, відоме з античних часів, пам’ятне як місце кончини святителя Іоанна Златоуста. Останнім, хто титулувався єпископом Команським, був владика Гавриїл де Вальдер (1946-2013), котрий очолював єпархію в Парижі.
Як повідомляв «Міст», послання Вселенського патріарха на Фанарі вперше прозвучало українською.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply