Новини для українців всього свту

Saturday, Apr. 17, 2021

Екс-камердинера Папи засудили

Автор:

|

Жовтень 11, 2012

|

Рубрика:

Екс-камердинера Папи засудили

Колишнього камердинера Папи Римського Бенедикта XVI визнали винним у крадіжці таємних документів і засудили до 18 місяців позбавлення волі. Прокурори вимагали для нього трьох років за ґратами, але термін було зменшено, оскільки до цього в Паоло Ґабріеле не було судимості. Промовляючи перед оголошенням вироку, він сказав, що пішов на такий крок із «любові до Церкви й він не вважає себе злодієм. 46-річний Ґабріеле відкинув звинувачення в крадіжці, але визнав, що копіював документи, і те, що «зрадив довіру Святого отця». Адвокати підсудного просили, щоби йому зменшили термін покарання.

Паоло Ґабріеле інкримінували крадіжку та фотокопіювання приватних документів Папи й передачу їх італійським журналістам. Ухвалений йому вирок поклав край судовому процесу, що тривав майже тиждень. Він продемонстрував порушення заходів безпеки у Ватикані на найвищому рівні. В останній день суду зі заключними промовами виступили прокурори й адвокати, а також сам обвинувачений.
Процес відбувся у Ватикані, і судді заслухали свідчення, як п. Ґабріеле скопіював тисячі приватних документів у кабінеті, яким користувалися він і Папа. Згодом деякі з тих паперів він передав журналісту Джанлуїджі Нуцці. 2010 року п. Нуцці випустив книгу «Його святість», базовану на тих конфіденційних документах, у яких описувались корупційні дії, церковні скандали й інтриги.
Після публікації книжки, яка стала бестселером, поліція розпочала розшук джерела «зливу» документів, що врешті призвело до арешту Паоло Ґабріеле в травні ц. р. Поліція також розповіла, що знайшла тисячі документів у будинку п. Ґабріеле, у тому числі оригінали, написані рукою понтифіка. На деяких із них було зроблено помітку «знищити» німецькою мовою. Екс-камердинер розповів прокурорам, що хотів викрити корупцію у Ватикані та вважав, що Папою маніпулювали інші чиновники в Церкві.
Як очікують, Бенедикт XVI, на якого Паоло Ґабріеле працював сім років, помилує свого колишнього камердинера. «Я почуваюся винним у тому, що зрадив довіру Святого отця, якого люблю так, як син любить батька», — заявив раніше п. Ґабріеле.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply