Новини для українців всього свту

Wednesday, Jul. 6, 2022

Екологічне послання Варфоломія І

Автор:

|

Червень 28, 2012

|

Рубрика:

Екологічне послання Варфоломія І

Константинопольський патріарх Варфоломій І звернувся зі спеціальним екологічним посланням до Саміту Землі ООН «Ріо+20», який проходив 20—22 червня ц. р. у бразильському місті Ріо-де-Жанейро. У зверненні до політичних лідерів держав і всіх не байдужих щодо майбутнього планети Земля людей патріарх наголосив на вагомості екологічної проблеми для всього світу, а також на необхідності взяти курс на «зелену економіку», яка би не тільки сприяла збереженню та відновленню природного довкілля, а й допомагала вирішенню проблем бідності, забезпечення продовольством й інших болючих соціальних питань.

Для того, щоб осягнути високі екологічні та соціальні завдання, які ставить Саміт Землі, необхідно відмовитися від поверхневого підходу й «дослідити корінь причини екологічного лиха», застановившись над причинами, «які лежать у людському серці та розумі», переконаний Константинопольський патріарх.

Ключовою причиною екологічної кризи він уважає кризу внутрішнього світу людини. Відповідно, для вирішення проблем довкілля необхідно культивувати «екологію серця та розуму», суттєвими елементами якої є усвідомлення святості довкілля як дому Божого, а також плекання чеснот поміркованого й справедливого ставлення до природи.

В особливий спосіб Вселенський патріарх наголошує на екологічному значенні чесноти мужності, яка «є потрібною національним лідерам для того, щоби трансформувати систему жадібності, що спричинила в усьому світі хаос, і замінити її структурами співчуття для осягнення загального блага всіх людей і всього живого».

«Якщо ми не будемо інтеґрувати спосіб життя людства в екосистему планети, ми спричинятимемо для майбутнього тільки біль і страждання», — наголосив патріарх. Завершується документ констатацією того, що вирішення сучасних екологічних проблем є питанням «життя і смерті» для багатьох людей.

Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply