Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 16, 2021

Єдиний в Україні дохристиянський слов’янський храм

Автор:

|

Січень 04, 2018

|

Рубрика:

Єдиний в Україні дохристиянський слов’янський храм

У селі Буша Ямпільського району Вінниччини є барельєф, на якому зображено найдавніший в історії України малюнок. Це — шматок скелі з салурського пісковику. Він розташований на території дохристиянського скельного храму. Після прийняття християнства знищувалося абсолютно все, що було пов’язано з язичництвом. Але цей храм зберігся.
Мабуть, його засипали землею. Виявив його польський шляхтич Ромуальд Вівсяний. А відкрив для світу 1896 року Володимир Антонович. На барельєфі зображено дерево без листя, що символізує дуб. Це було священне дерево стародавніх слов’ян. На цьому дереві сидить півень, який уособлює ранкову зорю та життя. Нагорі на малюнку зображено трикутник.
Вчені й досі точно не можуть сказати, що він означає. Є кілька версій. За першою — так слов’яни здавна зображали Сонце. За іншою — це вимір між світами, а третя версія каже, що це погляд інопланетних істот, які за всім спостерігають згори. Ще на малюнку зображений жрець із чашею та великий олень. Вік барельєфу точно встановити вчені не можуть. Дехто з них датують знахідку епохою Трипілля.
Загалом можна сміливо сказати, що цьому зображенню мінімум тисяча років. «У цьому найдавнішому храмі захоплює дух. Почуваєшся, як не на цій планеті. Цей барельєф, мабуть, сучасник Єгипетських пірамід», — ділиться враженнями туристка з Києва Марина Липко. Ми ніколи достовірно не дізнаємося, що хотіли наші пращури зобразити на цьому камені, але можемо припустити: він створений однією з найдавніших і найрозвинутіших цівілізацій.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply