Новини для українців всього свту

Thursday, Sep. 29, 2022

Дзвонарі демонстрували майстерність

Автор:

|

Вересень 05, 2013

|

Рубрика:

Дзвонарі демонстрували майстерність

У Луцьку 25 серпня відбувся 19-й фестиваль дзвонового мистецтва «Благовіст Волині». Участь у ньому взяло 23 колективи з України й один — із Росії. Окрім дзвонарів на фестиваль з’їхалися науковці, які досліджують історію дзвонарного мистецтва.

Організатори свята зазначили, що хотіли відродити традицію дзвонарства й навчити цього мистецтва молоде покоління. «Мета фестивалю – привернути людей до нашої української культури, показати це мистецтво, знайти дзвонарів, які ще вміють дзвонити за давньою традицією, навчитися цього в них, перейняти вміння, записати для майбутніх поколінь», — розповіла Галина Марчук, організатор заходу та керівник Науково-методичного центру дзвонового мистецтва Волині.
Фестивалі дзвонового мистецтва «Благовіст» на Волині були започатковані одні з перших в Україні. «Твори для дзвонів пишуть композитори, але проблема в тому, що не скрізь є та кількість дзвонів, на яку пишуться ці твори. У Луцькому замку — дев’ять дзвонів. Більшість композицій можна на них виконати в тому звучанні, що задумуав композитор», — поділився своїми враженнями від фестивалю Іван Омельчук, один із його учасників і семінарист УПЦ МП.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply