Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 16, 2022

Дві парафії у Нідерландах перейшли на григоріанський календар

Автор:

|

Грудень 01, 2020

|

Рубрика:

Дві парафії у Нідерландах перейшли на григоріанський календар
о. Микола Буцяк

Із 15 листопада ц. р. дві українські парафії Української греко-католицької церкви (УГКЦ) із м. Утрехт та у м. Алкмар, що в Нідерландах, перейшли на григоріанський календар. До цього впродовж трьох тижнів проводили голосування у храмах. Врешті-решт, абсолютна більшість парафіян підтримали та проголосували за перехід. Результатом цього, з благословення Апостольського адміністратора єпархії св. Володимира в Парижі Гліба Лончини зміни стали чинними.
Відтепер 15 листопада у вірних цих парафій розпочинатиметься Різдвяний піст, а Різдво Ісуса Христа припадатиме на 25 грудня. Це стосується й усіх інших свят у році. Думки щодо переходу різнилися, бо зміна календаря частково означає відмову від традиції. Однак проживання в країні, де Різдвяні дзвони дзвонять 25 грудня, а 7 січня — звичайний будень, все ж схилило до такого рішення.
Отець Микола Буцяк, душпастир обох парафій, подякував усім, хто в цей час карантинних норм та обмежень приходить до храмів на молитву, і також узяв участь у голосуванні. Він попросив кожного про молитву, щоб цей перехід відбувся плавно, без нарікань і шкоди, а лише на Божу славу, користь і добро всіх.
Як повідомляв «Міст», на григоріанський календар перейшли й українці у Франції.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply