Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 5, 2021

Допоможімо братам у Польщі закінчити будову церкви

Автор:

|

Грудень 12, 2018

|

Рубрика:

Допоможімо братам у Польщі закінчити будову церкви

Зруйнована церква в с. Купна

Минуло 70 років від часу горезвісної операції «Вісла». Час зробив своє. Багато розпорошених по всіх усюдах українців так і розчинилося у польському морі. Однак на перешкоді асиміляції були українські школи та українські церкви. Біля них зберігається найбільш патріотична й свідома частина українського населення.
Українці села Ґодково (Вармінсько-Мазурське воєводство) збудували свою греко-католицьку церкву.
У Купній від 1510-го була православна парафія, яка 1785 року стала греко-католицькою. Тоді в селі жило 225 українців, а 1938-го вже було 394 парафіян греко-католиків. Дерев’яна церква Покрови Пречистої Богородиці мала три куполи. Її збудували 1729 року, а знищили після операції «Вісла».
Прогнавши українців, поляки зробили в ній склад мінеральних добрив для сільського господарства, а згодом залишили на знищення. Саме з руїни церкви дбайливим людям вдалося врятувати деякі частини, що стали складовою нової церкви. Немов сенсаційною справою будови української святині зацікавилися польські засоби масової інформації, мовляв, церква з Прикарпаття мандрує вслід за вірними.
Завдяки прихильним полякам, залишки церкви з Купної перевезли до Ґодкова, а місцева влада виділила своїм громадянам-українцям ділянку землі під будову нової церкви. Біля церкви намічено збудувати також похоронну каплицю. Було б ще краще, коли б польська влада виділила кошти на будову церкви, адже ж вона привласнила собі майно українців на Закерзонні: одні церкви передала в користування полякам, інші зруйнувала.

Новозбудована церква в с. Ґодково

Проте легше чогось бажати, ніж здійснювати бажане. Перед Громадським комітетом будови церкви, який очолює о. Митрат Андрій Сорока, постало важке завдання — роздобути гроші на будову церкви. Почалася наполеглива праця. 2013-го звели стіни святині і дах, який вкрили ґонтами. Завдяки праці багатьох парафіян, посвячення новозбудованої церкви в Ґодкові відбулося 10 жовтня 2015 року. Парафія має близько 100 членів, у т. ч. 20 дітей. Святиня має 20 м довжини і 12 м ширини; три куполи, як у Купній тощо. Однак важливі праці всередині церкви не закінчені, бо немає грошей. Немає й нового іконостасу й інших необхідний речей. Є престол, тобто найважливіше місце на вівтарі. Саме тому Комітет звернувся з проханням до людей доброї волі в Польщі і за океаном про фінансову поміч.
На американському терені збіркою фондів на закінчення будови церкви в Ґодкові дав свою згоду зайнятися Василь Гаргай. Просимо пересилати пожертви на його понижчу адресу: Mr. William Harhaj, 87 Willard St. Garfield, NJ, 07026, USA.

Микола Дупляк

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply