Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 29, 2023

До 30-річчя ІІІ відродження УАПЦ

Автор:

|

Серпень 29, 2019

|

Рубрика:

До 30-річчя ІІІ відродження УАПЦ
Отці Церкви і львівські чиновники

У Львівському національному театрі опери та балету ім. Соломії Крушельницької відбулись урочистості, присвячені 30-річчю третього відродження Української автокефальної православної церкви (УАПЦ). Спершу там погасили пам’ятну марку, а тоді провели урочисту академію. Андрій Москаленко, заступник міського голови з питань розвитку, вручив від громади Львова відзнаки родинам двох керівників УАПЦ, котрі одними із перших відроджували автокефалію українського православ’я.
«Це швидше віха, яка символізує певний період часу, де головною була боротьба за незалежність. І найважливішою в цій боротьбі була віра. Бо буде 40, буде 50, буде ще більше років, але ми вже чітко знаємо, на чому ґрунтуватиметься ця боротьба за незалежність — на найціннішому: нашій величезній вірі, яка є тоді, коли люди гуртуються, коли розуміють свої цінності, і коли дорожать своєю незалежністю. Маю дуже високу честь від імені міського голови Андрія Садового відзначити і подякувати родинам тих патріархів, котрі доклалися значною мірою до того, щоб ми могли відзначати цю вагому дату в нашій історії», — зазначив п. Москаленко.
Відтак за вагомий внесок у розвиток духовності, культури, і моралі, та з нагоди 30-ї річниці третього відродження УАПЦ, дипломами від громади міста Львова відзначили дві родини. За родину патріарха Димитрія (Яреми) відзнаку отримали син Данило та донька Віра. 19 серпня 1989 року прот. Володимир Ярема (з 1993-го — патріарх УАПЦ Димитрій) проголосив у Петро-Павлівській церкві Львова ІІІ відродження УАПЦ, тобто відхід парафії від Московської патріархії та початок формування церковної структури УАПЦ. Родину патріарха Димитрія 2008 року визнано у Львові шляхетною. Її представниками є понад 60 осіб, серед них — відомі іконописці, дизайнери, лікарі.
За родину патріарха Мстислава (Скрипника) відзнаку отримали онук Володимир із дружиною. Родина Скрипників після репресій в фізичної ліквідації радянським режимом, в основному живе у Канаді. Три родини з великої сім’ї проживає в Україні і саме у Львові. Родина Скрипників вважається основним спонсором «Пласту» у Канаді, бере активну участь у розвитку українського суспільства та Церкви у Канаді. Живими є син патріарха Мстислава — Ярослав (98 років), донька Тамара (96 років) і невістка Софія (88 років).
В урочистостях узяв участь митрополит Київський і всієї України Православної церкви України Епіфаній, котрий зумисне прибув до Львова на святкування 30-річчя ІІІ відродження УАПЦ. «На свято Преображення Господнього 19 серпня 1989 року настоятель храму святих апостолів Петра і Павла тут, саме у Львові, протоієрей Володимир Ярема з духовенством і громадою оголосили про відкинення неканонічної московської влади над українською Церквою, чим і було покладено початок нового етапу утвердження нашої помісної Церкви як автокефальної. Про своє рішення в той час вони сповістили вірних в Україні, за кордоном, а також і Вселенського патріарха Димитрія. Від цього часу знову, після десятиліть заборони з боку радянської влади, ім’я вільної Української автокефальної православної церкви вголос залунало на рідних землях Батьківщини. Утвердження української церковної ідентичності — справа боротьби за власну помісну традицію та за право сповідувати православну християнську віру, прийняту нашими предками понад тисячоліття тому. Це справа не одного десятиліття чи століття, і вона є загальнонародною, і має значення для всього Вселенського православ’я. Ми маємо собі твердо усвідомлювати, а також і свідчити для інших, що справа автокефалії нашої Церкви має історично значно ширший контекст», — заявив він.
Нагадаємо, що упродовж серпня у Львові урочисто відзначали 30-річчя ІІІ відродження УАПЦ. З цієї нагоди до міста приїхали понад 30 єпископів з усіх єпархій України разом із духовенством і чимало паломників. Святкові урочистості розпочалися з відкриття фотовиставки тематичних раритетних світлин періоду III відновлення УАПЦ біля Львівської міської ради. Також митрополит Епіфаній зустрівся із міським головою Львова та залишив запис у Книзі почесних гостей міста.

Марія Демчина

До слова
УАПЦ в Україні припинила своє існування. «В Єдиний державний реєстр юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців і громадських об’єднань внесли запис про припинення релігійної організації «Патріархія Української автокефальної православної церкви» шляхом реорганізації, а саме шляхом приєднання до релігійної організації «Київська митрополія Української православної церкви (Православної церкви України)», — йдеться в повідомленні, опублікованому в парламентській газеті «Голос України». Термін подання вимог кредиторами — до 3 жовтня ц. р. У зв’язку з ліквідацією УАПЦ всі довіреності, видані на її ім’я, відкликали.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply