Новини для українців всього свту

Thursday, May. 6, 2021

Для молитовного будинку у Києві вирубали гектар дерев

Автор:

|

Квітень 30, 2020

|

Рубрика:

Для молитовного будинку у Києві вирубали гектар дерев
Ділянка скверу, огороджена парканом

На розі Татарської та Глибочицької вулиць у столиці України вирубали зелену зону, якій Київрада п’ять років тому надала статус скверу. До 2015 року цю ділянку орендувала у міста релігійна громада мормонів (Церква Ісуса Христа святих останніх днів). Вони отримали її 2005-го для зведення молитовного будинку з недільною школою, але за умови, що будівництво завершать упродовж трьох літ після укладення договору.
З 1950 року ця ділянка належала дитячому садочку № 31, але за мерства Олександра Омельченка її віддали приватній компанії — Українському промислово-фінансовому концерну «Славутич». 2001-го міський голова перепродав мормонам увесь майновий комплекс колишнього дитсадка, в т. ч. його двоповерхову будівлю.
За два роки мормони орендували і земельну ділянку дитячого садочка. Офіційно — для його подальшої експлуатації. Але згодом дитсадок і господарські споруди визнали аварійними і знесли. А мормони переоформили договір оренди, цього разу вже для нового будівництва.
Впродовж наступних десяти літ воно так і не розпочалося, натомість проти нього постійно протестували місцеві мешканці. 2015 року Київрада розірвала з мормонами договір оренди і надала скверу статус зеленої зони.
Втім, уже за кілька місяців мормони зрівняли рахунок, оскарживши це рішення в суді. Зазначимо, що представники Київради на засідання не прийшли, а у письмових поясненнях навіть наголосили, що цей проєкт рішення не відповідає чинному законодавству. Водночас у Київраді зареєстрували проєкт рішення, який ліквідував сквер і повертав ділянку мормонам. Його автором став Роман Марченко, депутат від «Самопомочі» і співзасновник юридичної фірми «Ілляшев та партнери», яка захищала інтереси мормонів у судах. Через це окремі депутати звинуватили його у «зловживанні службовим становищем».
Сам депутат і не заперечував цього. За його словами, сквер був закинутим місцем, що поросло бур’янами, а у міста немає грошей на його облаштування. Представники мормонів також запевняли, що їхній об’єкт перетвориться на одне з найгарніших місць у Києві. Обіцяли, що в їхньому Домі зборів, крім недільних богослужінь, відбуватимуть заняття з вивчення англійської мови і відкриють центр із працевлаштування. А на догляд за ділянкою і зеленими насадженнями на ній щорічно виділятимуть близько 350 тис. грн.
У липні 2019-го Верховний суд остаточно повернув цю ділянку мормонам, вирішивши, що весь цей час вони «вчиняли дії з оформлення документації для забудови ділянки». При цьому фінальний проєкт, за яким уже розпочали підготовчі роботи, не оприлюднений і досі.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply