Новини для українців всього свту

Friday, Dec. 2, 2022

Дівчинка одужала під час молитви патріарха

Автор:

|

Вересень 25, 2021

|

Рубрика:

Дівчинка одужала під час молитви патріарха
Марта Мартиненко вітає патріарха

Історія Марти Мартиненко з Володимира-Волинського — ще одне свідчення того, що неможливе — можливо! Це диво сталося у реанімаційній палаті. Коли лікарі у боротьбі за дитяче життя уже випробували все й порадили батькам лише надіятися на Бога, саме молитва допомогла. І дівчинка, яка вісім днів не їла й яку вже соборували, чекаючи найгіршого, піднялася з постелі!
«Моя найдорожча», — так люблячий тато, цілуючи свою красуню Марту у маківку, повторює не раз. Згадуючи ті пережиті миті неймовірної тривоги, не лукавить: враз життя їхньої родини поділилося на «до» і «після». Добре розуміє, що донечку міг втратити. І щодня підносить за її зцілення хвалу до Бога.
До о. Віктора Мартиненка не раз підходять парафіяни з різними життєвими бідами. Кожному старається дати добру пораду, підтримати, щоб людина не впала духом. Коли ж у лікарню потрапила його найстарша донька, допомога потрібна була і йому. «Мартуся не раз скаржилася на животик. Ми робили різні обстеження, здавали аналізи, але діагноз довго не могли встановити. Це не провина лікарів, бо, як виявилося потім, апендицит був атиповий», — згадує священник.
Апендикс луснув, почалося запалення очеревини. Дитину негайно поклали на операційний стіл. Ніби все минуло вдало. Але коли найстрашніше, здавалося, було вже позаду, у Марти почали відмовляти нирки, організм не міг впоратися з лікуванням. «Що все дуже серйозно, я зрозумів тоді, коли лікар покликав мене у свій кабінет, а там сиділо ще четверо його колег. Вони дивились один на одного: хто ж має повідомити мені про стан донечки, — згадує панотець. — І слова, які почув від них, були такі: «Моліться Богові».
Усе інше вже не діяло. Марта восьмий день нічого не їла й марніла просто на очах. Тіло втомилося боротися. Дівчинка геть зблідла. Під дверима реанімації, захлинаючись сльозами, від горя мліла мама Надія. Підтримував дружину, як міг, о. Віктор, хоч самому було ой-як нелегко. У якусь мить він відчув, що варто попросити помочі у тих, кому сам не раз допомагав — своїх друзів. І до кожного звернувся з єдиним проханням — про молитву. «І православні, і католики, і протестанти, і мусульмани — у мене є друзі різного віросповідання. Але вони об’єдналися у добрих помислах для моєї дитини, — згадує священник. — А коли дізнався, що мій товариш, з яким ми разом вчилися, Михаїл Аніщенко (архієрей Константинопольської церкви, екзарх київської Андріївської церкви. — Ред.) — на Фанарі, зі сльозами звернувся до нього, аби попросив Вселенського патріарха Варфоломія благословення для Мартусі. І він не відмовив».
Літургія, під час якої Його всесвятість вділив час і на молитву за волинську дівчинку, тривала близько години. Раптом у коридорі почувся голос медсестри: «Біжіть, біжіть швиденько в реанімацію». У батька в душі усе похололо. Але, відчинивши двері, він не повірив своїм очам і вухам: на ліжечку сиділа Мартуся, наче прокинулася від сну, — рум’яна, весела і щебетала: «Де ви так довго ходите? Я ж вас чекаю. Ви просили, щоб я жила — я живу!» Відтоді дівчинці ставало все краще.
Коли за якийсь час екзарх Михаїл Аніщенко знову поїхав із візитом до Стамбула, патріарх Варфоломій поцікавився здоров’ям Мартусі. Почувши, що з нею все гаразд, зрадів. І передав їй і молодшим братику та сестричці гарні гостинці, серед яких — цукерки та свій портрет із автографом. Він висить у дитячій кімнаті над письмовим столом, за яким школярики виконують домашні завдання.
Минуло три роки. Про давню пригоду Марта вже й не згадувала. Аж почула, що патріарх Варфоломій їде в Україну. «Тату, я хочу його побачити і сказати «Дякую!», — благала вона, хоча сама знову була після операції й на милицях через невдале падіння.
Дорога до Києва для неї була нелегка, та усю втому як рукою зняла усмішка патріарха. Аби потрапити до нього на авдієнцію, дівчинка на милицях підіймалася сходами Андріївської церкви. Марта подарувала патріарху Варфоломію букет квітів зі словами вдячності. У відповідь знову отримала благословення.
Як повідомляв «Міст», Вселенський патріарх Варфоломій відвідав Україну.

Наталія Кравчук

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply