Новини для українців всього свту

Friday, Oct. 22, 2021

Діаспора долучилася до реконструкції храму в Львові

Автор:

|

Вересень 07, 2020

|

Рубрика:

Діаспора долучилася до реконструкції храму в Львові
Храм Премудрості Божої

Представники української діаспори в Канаді й Італії взяли участь у зборі коштів на реконструкцію старовинного храму Премудрості Божої у Львові. На реконструкцію храму за п’ять років спільними зусиллями вдалося зібрати близько 60 тис. USD.
Храм Премудрості Божої розташований у Музеї народної архітектури і побуту ім. Климентія Шептицького, який у народі називають «Шевченківським гаєм». У святині потрібно було замінити ґонту, облагородити територію та встановити новий паркан. Вже проводять реставраційні роботи зі заміни ґонтового даху, якими займаються майстри з Косівщини. Наразі тут тривають роботи з консервації зовнішнього покриття церкви.
За словами реставратора Ігоря Кушнірука, майстри очищають деревину від забруднення, проводять антисептичну обробку, борються з жуком-короїдом і покривають спеціальним розчином. Також оновили куполи та хрести на даху церкви.
До відновлення цієї історичної пам’ятки долучилися й працівники музею, де розташований храм. За словами Романа Назаровця, директора Музею народної архітектури й побуту ім. К. Шептицького, церкву перенесли на це місце ще 1930 року. Перенесення фінансував митрополит Андрей Шептицький. Музею тоді ще не було.
Усі роботи з реконструкції планують завершити до кінця вересня. Священнослужителі розповідають, що потім вони планують оновити ще й церкву св. Володимира й Ольги.
Свято-Іванівська лавра Студійського уставу Української греко-католицької церкви (УГКЦ) була заснована відповідною грамотою митрополитом Андреєм Шептицьким 1927-го. Для потреб лаври він передав монахам-студитам у власність придбані ним спеціально для цієї цілі землі, а також будинок, який у скорому часі був розбудований і пристосований до монастирських потреб. За задумом митрополита, основною місією ченців мала стати молитва та праця. Остання полягала в тому, щоб навчати молодь, особливо хлопців, практичних ремесел, зокрема, іконописного мистецтва.
Аби монастир міг виконувати свою місію, постала потреба у монастирській святині. Спершу хотіли будувати власну церкву. Однак, за порадою Іларіона Свєнціцького, директора Національного музею, та мистецтвознавця Михайла Драгана, митрополит Андрей 1930 року вирішив перенести до Свято-Іванівської лаври церкву св. Миколая зі с. Кривки, що на Турківщині, яка була збудована 1763-го. 7 липня 1931 року відбулося освячення її на новому місці, при якому її віддали під покров Премудрості Божої.
Таким чином ця церква стала центральним храмом Свято-Іванівської лаври Студійського уставу УГКЦ, заснованої відповідною грамотою митрополитом Андреєм Шептицьким 1927-го, а також одним із улюблених місць у Львові, де збиралася львівська молодь та інтелігенція.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply