Новини для українців всього свту

Friday, Jul. 1, 2022

Дещо про о. Партенія Петра Павлика з Бушкович

Автор:

|

Березень 01, 2018

|

Рубрика:

Дещо про о. Партенія Петра Павлика з Бушкович

У Львівському видавництві «Василіяда» вийшла у світ двотомна праця «Василіяни у світі: минуле і сьогодення» під науковою редакцією о. д-ра Василя Парасюка ЧСВВ. Це видання приурочене до 400-ліття заснування організованої структури Василіянського чину, який широко відзначали торік. А на початку лютого ц. р. у львівському видавництві отців василіян «Місіонер» вийшла книжка «Скромний син землі Перемишльської — отець Партеній Петро Павлик». Авторка книги — талановита письменниця Люда Бублик, відомий перекладач, дипломат, викладач, доктор філософії Українського вільного університету в Мюнхені (Німеччина).
Ця праця подана у вигляді розмови з владикою Глібом Лончиною, сестрою Модестою Сеник та іншими. В цій розмові розповідається про життя українського хлопця з Бушкович біля Перемишля, який у віці 16 років на заклик митрополита Андрея Шептицького виїхав до далекого міста Ґроттаферрат в Італії неподалік від Риму. Там він став ченцем-василіянином, згодом — священиком, здобув вищу освіту і видавав книжки релігійного змісту. І хоч уже ніколи не повернувся на рідні землі, о. Партеній понад усе любить Перемишльщину й усю Україну і намагається працювати для неї впродовж свого життя навіть тепер, коли йому вже виповнилося 99 років. У своїх спогадах о. Партеній головно відображує історичні події; розповідає про важкі переживання своєї родини, яка після Другої світової війни потрапила в межі польської держави, де поляки негуманно поводилися з українцями. Під час війни і після її закінчення польське реакційне підпілля чинило злочинні напади на українців. За словами Олени Подовської, доцента з Львівського університету, в селі Малковичі, яке майже межувало зі с. Бушковичі польське підпілля вимордувало 1945 року близько 150-х українців різного віку, а під час спалення українського с. Павлокома 3-4 березня 1945-го замордувало 364-х українців різного віку. На початку 1946 року велику частину українців із Бушкович було виселено в Радянську Україну.
З тим, що патріотизм не сміє бути ненавистю та захланністю на чиюсь землю і чиєсь добро, навчає у своїх промовах і писаннях о. Партеній Петро Павлик. Він каже, що вміємо любити свій нарід ліпше, ніж ті, хто не вірять в цю нашу любов до народу, а свою любов підіймають у самі небеса.

Ярослав Стех

До слова
Спільнота Василіанських аніматорів при храмі Христа Царя УГКЦ Івано-Франківська видала книгу про проведення й організацію таборів «Веселі канікули з Богом» під назвою «З василіанами крізь століття», присвячена Ювілею 400-ліття Василіанського чину. «Шлях розробки книжки був довгим та важким, проте ми щиро хотіли та докладали всіх зусиль, щоб наша книжечка побачила світ», — кажуть творці видання. В авторський колектив увійшли: о. Амвросій Козак ЧСВВ; бр. Матей Кравчишин ЧСВВ; Софія Герега; Христина Радик та уся команда василіянських аніматорів Івано-Франківська. У книжці висвітлена програма табору на сім днів. Подано розпорядки днів, захоплюючі катехизації, сценки, пісні, ігри, банси, квести, описані у загадковій формі та багато іншої цікавої інформації. Також окремо у додатку книжки є бланки для реєстрації та запису дітей на табір, обов’язки аніматорів, бланки харчування дітей, план «Веселих канікул», шаблони для квестів тощо. Зазначається, що подані у книжці матеріали будуть цікавими для кожного, хто працює з дітьми та молоддю не лише на парафіях отців василіан, але й в усій УГКЦ.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply