Новини для українців всього свту

Sunday, Sep. 19, 2021

Дещо про ідентичність греко-католиків

Автор:

|

Жовтень 26, 2011

|

Рубрика:

У Новосибірську відбулася щорічна зустріч греко-католицьких священиків Російської Федерації (РФ) за участю єпископа Йосипа Верта, ординарія греко-католиків на території РФ, а також 12 священиків і шістьох сестер-черниць східного обряду, двоє з них — із Казахстану. Головним доповідачем на зустрічі був історик Олег Турій, проректор Українського католицького університету (УКУ) з наукової роботи.

«Ми говорили про ідентичність греко-католиків і сучасний екуменізм. Адже Українська греко-католицька церква (УГКЦ) має обов’язок свідчити про християнську єдність. Цей обов’язок випливає з її ідентичності: вона є східною Церквою в єдності з християнським Заходом і водночас — із католицькою Церквою, яка діє за східною традицією. Тому УГКЦ покликана відкривати це багатство спілкування», — уважає пан Турій.

Усвідомлення такої місії, на думку історика, є дуже важливим для священиків, котрі працюють у РФ. Адже громади греко-католиків там не є чисельними, а багато людей потребує душпастирської опіки. «Греко-католикам у Росії важко: формально їхні спільноти не є зареєстровані, вони перебувають під юрисдикцією Римо-католицької церкви, але служать у східному обряді. Йосип Верт наполягає на необхідності створення окремої структури для греко-католиків, а точніше — на відновленні екзархату, який існував у РФ за часів митрополита Андрея Шептицького й котрий очолював блаженний Леонід Федоров. Тому зовнішні труднощі не мають спричиняти ізоляцію греко-католиків», — наголосив проректор УКУ.

Такі щорічні зустрічі греко-католицьких священиків у РФ — гарна нагода для спілкування й обміну досвідом. Андрій Старцев, секретар ординарія католиків візантійського обряду у РФ і координатор греко-католицьких громад Преображенської єпархії, наголосив: «Зустрічі греко-католицького духовенства та чернецтва ми проводимо раз на рік. Запрошуємо експертів для обговорення різних історичних, канонічних, літургійних і богословських питань. Так отримуємо інтелектуальну наснагу. Ми також обговорюємо й наші насущні пастирські, юридично-правові проблеми тощо».

Додамо, що УКУ вже кілька років поспіль долучається до проведення зустрічей греко-католицьких священиків у РФ. Поперед­німи доповідачами були о. д-р Юрій Аввакумов, колишній декан гуманітарного факультету УКУ, і Василь Рудейко, викладач УКУ й доктор літургійного богослов’я.

 Юстина Зарваниця

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply