Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 19, 2021

День молитви визнали неконституційним

Автор:

|

Травень 17, 2012

|

Рубрика:

День молитви визнали неконституційним

Апеляційний суд штату Колорадо визнав неконституційним проголошення губернаторами штату Дня молитви в 2004—2009 рр. Таке рішення колеґія з трьох суддів 10 травня ухвалила одноголосно. Як підкреслювалося в постанові, заяви про проголошення в штаті Дня молитви іноді містили фраґменти з Біблії й фактично були формою підтримки релігії на шкоду нерелігійному світогляду.

Суд постановив, що таким чином влада подає сиґнал, що ті, хто молиться, є привілейованою частиною суспільства. На думку суддів, у штаті порушується норма, згідно з якою уряд однаково служить як віруючим, так і невіруючим громадянам. Справу було надіслано назад до суду першої інстанції, який вирішить, чи слід заборонити оголошувати День молитви й надалі.

Судді апеляційного суду, разом із тим, зазначили, що не розглядали питання про загальнонаціональний День молитви, який щороку оголошує президент США в перший четвер травня (Барак Обама виступив із відповідним зверненням 1 травня, 2012 року загальнонаціональний День молитви припав на 3 травня).

Позов із вимогою визнати День молитви, оголошений губернатором штату Колорадо неконституційним, 2008 року подала організація «Фонд свободи від релігії», яка оскаржує також конституційність загальнонаціонального Дня молитви. У березні 2012-го Фонд позивався із законодавцями штату Пенсильванія, що оголосили 2012-й у штаті Роком Біблії.

 Оксана Горнятко

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply