Новини для українців всього свту

Tuesday, Aug. 9, 2022

Делегація паломників ПЦУ відвідала Грецію

Автор:

|

Грудень 04, 2019

|

Рубрика:

Делегація паломників ПЦУ відвідала Грецію
Делегація ПЦУ

Представники Православної церкви України (ПЦУ) нещодавно повернулися з великого паломництва по Греції, де побували вперше після визнання місцевою Елладською церквою. По святих місцях українці мандрували впродовж тижня.
Делегація українських православних священнослужителів повернулася на летовише «Бориспіль» із паломництва в Греції о пів на третю ночі. На чолі колони з 37 осіб — митрополити Олександр та Симеон. Вони радіють, але зізнаються, що опоненти з Російської православної церкви намагалися зіпсувати цю поїздку, і щоб уникнути обіцяних росіянами провокацій маршрут доводилося змінювати. «Вони бачили попередню нашу програму, ми її дали навмисне не зовсім точною. Адже чітко усвідомлювали, що буде протидія», — розповідають паломники.
Разом зі священнослужителями до Греції літали і звичайні миряни. За тиждень усі відвідали 12 монастирів і п’ять храмів, скрізь зустрічали дуже добре. «Еллада, древня грецька земля, зустрічала нас дуже привітно. З любов’ю, радістю, але саме головне — з любов’ю. Й ієрархи, і священники, як у храмах, так і в монастирях, зустрічали нас, як братів, — діляться вони. Це додало прочанам упевненості, що вже незабаром тенденція до визнання ПЦУ в світі продовжиться.
Але без провокацій у Греції таки не обійшлося — в монастирі у Патрах під час літургії якийсь чоловік почав ображати гостей грецькою мовою. Його нападки зупинив місцевий священник. «У монастирі Нектарія Егінського і в тих же Патрах був один якийсь клікуша, котрий кричав, що це схизматики. На що о. Миколай йому резонно відповів: ти хто такий? Іди сюди, я тебе не бачу», — розповів владика Олександр. В Афінах провокаторів було вже двоє, вони російською мовою вигукували образи в бік українських священників, але щойно на них звернули увагу — втекли.

Дмитро Святненко, ТСН

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply