Новини для українців всього свту

Sunday, Jan. 23, 2022

Де вчаться майбутні місіонери зі США, Бразилії та Домінікани

Автор:

|

Січень 04, 2021

|

Рубрика:

Де вчаться майбутні місіонери зі США, Бразилії та Домінікани
Семінаристи в Мукачевому

При Мукачівській греко-католицькій єпархії в Ужгороді діє унікальна місійна семінарія Redemptoris Mater — єдиний такий заклад в Україні, де навчаються семінаристи з різних країн світу, які згодом проповідуватимуть українською. Про це повідомив Олександр Гаврош, український журналіст, письменник і драматург. «Місіонерська семінарія Redemptoris Mater діє в Ужгороді з 2013 року, організував її покійний владика Мілян. Це єдина така семінарія в світі при греко-католицькій єпархії (в Україні ще одна діє в Києві, але вона римо-католицька). Загалом таких семінарій є вже близько 130 в усьому світі», — розповів він.
Літератор пояснив, що специфіка таких семінарій у тому, що тут спільно навчаються люди з різних країн. «В Ужгороді семінарія Redemptoris Mater має наразі 15 семінаристів — це люди з різних реґіонів України, Іспанії, Польщі, Угорщини, США, Бразилії та навіть Домініканської республіки та Гондурасу», — додав він.
До Ужгорода майбутні місіонери потрапили шляхом жеребкування. В Ужгородській богословській академії ім.. Теодора Ромжі вивчають богословські предмети разом з місцевими семінаристами, але живуть окремою спільнотою при єпископській резиденції. «Їхня специфіка в тому, що вони мешкають і навчаються в більшій аскезі за інших семінаристів, до прикладу, не мають стільникових телефонів, також готуються до обітниці целібату та перед висвяченням мають пройти етап місій. Цікаво, що іноземці приїхали переважно з католицьких країн, але вивчили українську для того, аби навчатися в Ужгороді і будуть висвячені на священників за східним обрядом», — додав п. Гаврош. Висвячені семінаристи з Redemptoris Mater уже співслужать у храмах Мукачівської греко-католицької єпархії.
Як повідомляв «Міст», семінаристи організували паломництво для військових.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply