Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 17, 2021

Де в Європі заборонено носити паранджу

Автор:

|

Вересень 01, 2020

|

Рубрика:

Де в Європі заборонено носити паранджу
Паранджа в Європі заборонена

Першою країною Європейського Союзу (ЄС), яка заборонила носіння в громадських місцях мусульманського одягу, що повністю приховує обличчя, стала Франція. Відповідний закон, ініційований урядом тодішнього президента Ніколя Саркозі, Національна асамблея країни схвалила десять років тому — 13 липня 2010-го. Він набув чинності 11 квітня 2011 року.
У французькому законі, щоб уникнути дискримінації, мова не йде конкретно про мусульманський одяг: «Ніхто не повинен носити у громадських місцях елементи одягу, які слугують для того, щоб приховувати обличчя». Носіння будь-якого виду релігійного одягу та головних уборів було заборонене у французьких школах ще 2004-го.
2014 року Європейський суд з прав людини у Страсбурзі (ЄСПЛ) ухвалив, що ухвалений Францією закон ґрунтується на ідеї мирного співіснування і не порушує Європейської конвенції з прав людини. Рішення ЄСПЛ відкрило шлях для ухвалення подібних законів і в інших європейських країнах, на які поширюється юрисдикція суду в французькому Страсбурзі.
Законопроєкти про носіння релігійного одягу обговорюються або вже були ухвалені у 22 з 27 країн ЄС. За даними дослідження, яке проводила група фондів Джорджа Сороса «Відкрите суспільство», до квітня 2018-го у восьми країнах ЄС (Австрія, Бельгія, Болгарія, Данія, Франція, Німеччина, Італія й Іспанія) ухвалили закони, що забороняють у певних місцях носити головні убори й елементи одягу, що затуляють обличчя. Передусім ідеться про традиційний мусульманський жіночий одяг. Крім цього, в 13 країнах ЄС релігійний одяг заборонений в окремих приватних або державних установах і компаніях.
31 травня 2018 року парламент Данії ухвалив закон, що забороняє з’являтися в громадських місцях у головних уборах та елементах одягу, які повністю затуляють обличчя. Під заборону потрапили не лише традиційні мусульманські паранджа та нікаб, але й капелюхи, шапки, шалики, маски, шоломи і навіть штучні бороди, які приховують значну частину обличчя. При цьому дозволяють натягувати на обличчя шалик холодної пори року або носити маски під час карнавалу. Але, насамперед заборона торкається паранджі — мусульманського жіночого верхнього одягу, що повністю затуляє тіло й обличчя і має лише щільну сітку-проріз для очей; а також нікаба — головного убору, що повністю затуляє обличчя та волосся і залишає лише проріз для очей.
1 серпня закон набув чинності. Порушення закону, вчинене вперше, карають штрафом у 135 EUR. Ця сума зросте до 1 350 EUR, починаючи з четвертого порушення. При цьому, як пояснив Серен Папі Поульсен, міністр юстиції країни, нікого не стануть примушувати знімати паранджу одразу ж на вулиці.
Німецький Бундестаг наприкінці квітня 2017 року ухвалив закон, який забороняє жінкам на державній службі носити головний убір, що затуляє обличчя, зокрема, нікаб чи паранджу. Вуалювання з релігійних або світоглядних мотивів суперечить принципу нейтральності держави, йдеться в обґрунтуванні. Крім цього, закон наказує жінці показувати обличчя, якщо органи правопорядку намагаються встановити її особу, приміром, під час перевірки документів. За необхідності вони мають право примусити жінку показати обличчя.
Бундесрат, представництво федеральних земель Німеччини, також ухвалив низку важливих доповнень до правил дорожнього руху. Відтепер не можна сідати за кермо, одягнувши карнавальну маску, респіратор або деякі мусульманські головні убори. За порушення цієї норми загрожує штраф 60 EUR.
У Бундесраті обґрунтували цей захід тим, щоб особу водія можна було впізнати під час фіксації на радарах. Ця заборона діє на території всієї Німеччини. В інших випадках питання носіння мусульманського одягу перебуває в компетенції федеральних земель.
Парламент Нідерландів проголосував за запровадження заборони на носіння паранджі та нікаба 2017-го. Обмеження поширюється на урядові будівлі, громадський транспорт, школи та лікарні. Цей захід влада пов’язує з необхідністю ідентифікації особи. Порушникам загрожує штраф до 400 EUR. Але в Нідерландах дуже мало жінок носять паранджу або нікаб. За даними уряду в Гаазі, їх усього близько сотні.
У Болгарії заборону на носіння паранджі, нікаба та будь-яких головних уборів, що приховують обличчя, в т. ч. балаклав, масок, накидок та інших схожих із ними елементів одягу, запровадили 2016 року. За порушення — штраф 750 EUR. Щоправда, обмеження діють не скрізь. Носити такий одяг і головні убори можна, до прикладу, у молитовних будинках, а також у тих випадках, коли приховування обличчя пов’язане з професійною діяльністю або зі заняттями певними видами спорту.
В Австрії подібна заборона набула чинності у жовтні 2017-го. Відповідно до закону, в громадських місцях обличчя від підборіддя до лінії росту волосся має бути відкритим. За порушення загрожує штраф 150 EUR.
З липня 2011 року по всій території Бельгії діє заборона на носіння в громадських місцях одягу та головних уборів, що приховують обличчя. З 2008-го ця заборона діяла лише у трьох бельгійських муніципалітетах. Порушення загрожує грошовим штрафом або арештом до семи діб. Заборона безпосередньо стосується 300 жінок, котрі носять паранджу і нікаб. Загалом у Бельгії мешкає 1 млн мусульман. Цю заборону вже не раз оскаржували в суді. Так, ЄСПЛ у липні 2017 року прийняв рішення за двома позовами, ухваливши, що заборона не порушує Європейської конвенції з прав людини. Позивачками виступили три мусульманки, котрі мешкають у Бельгії.
Правді всі ці закони прийняли до пандемії коронавірусу. Тепер їх доведеться переглянути і суттєво підправити.
Як повідомляв «Міст», представниці жіночого руху Femen стали персонажами коміксів канадської художниці, де вони постають як негативні герої, яких перемагає супергероїня — арабська жінка-ніндзя.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply