Новини для українців всього свту

Friday, Sep. 24, 2021

Чи слухають українофоби російського Бога?

Автор:

|

Лютий 26, 2020

|

Рубрика:

Чи слухають українофоби російського Бога?
Настоятель Києво-Печерської лаври Павло

Десять років тому настоятель Києво-Печерської лаври Павло на запитання журналіста, чому в українській святині Службу Божу проводять російською мовою, відповів: «Патаму што украинский язык неугоден Богу!» Певно, московський піп мав на увазі якогось російського божка. Бо ж, згідно з християнським вченням, мова є Божим даром, а вважати якусь мову «неугодною Богу» є великим гріхом.
За останні десять років слова московського попа знаходять продовження у багатьох недокомсомольцях, котрі намагаються прислужитись імперській політиці Кремля.
Ще не минув і тиждень від ганебного виступу на телебаченні 25-річного народного депутата Браги, котрий «виявив» в Україні «дискримінацію російської мови», а тут уже наступна атака і незаперечна дискримінація української мови. Цього разу вже не депутат, а Альона Єремеєва, продюсерка серіалів та фільмів телевізійного каналу «1+1», виступила ініціаторкою. Зазначимо, що депутат Брага вболіває за «дискримінацію» російської мови, а продюсерка «переживає» за телеглядача, якого хоче «виховувати» своїми серіалами. Щоправда, з її слів можна зрозуміти, що не бажання глядача вона бере під увагу, але імперсько-шовіністичне твердження, яке вже в ХІХ ст. висловив «друг» Т. Шевченка В. Бєлінський («Шевченка заслали на Кавказ солдатом. Мені не шкода його, коли б я був його суддею, я зробив би не менше», — з листа Бєлінського до літературного критика П. Анненкова 1847 року). Бєлінський твердив, що «поезія є ідеалізуванням життя реального. Чиє ж життя ідеалізуватимуть українські поети? Життя вищих станів на Україні переросло українську мову і остання лишилася тільки в устах простого народу».
Чи не нагадує це висловлені думки пані продюсерки? Для якої ясно, що «вищі стани» — розумій олігархи та ті, які добралися до державного «корита»?
Російський «демократ» не міг простити Т. Шевченкові, що той пише українською про любов, кохання, тобто, про людські почуття. А як це у А. Єремеєвої? «За нашими спостереженнями мелодрами українською мовою дивляться гірше, ніж комедії… українська складніше дається для цього жанру». Звісно, що потрібно звернути увагу, що погляди російського критика Бєлінського були висловлені близько 180 років тому, зате основна мрія імперських сил: позбутися української мови в Україні — жива!
Щоб «мотиви» продюсерки краще зрозуміти, то наведемо ще «пояснення» керівника одного з керівників «1+1» Максима Кривицького. Під час презентації нового сезону «1+1» він озвучив дуже важливу «деталь» про те, що створюючи серіали, канал орієнтується на таку собі Антоніну — збірний образ глядачок каналу. «Антоніні — 35-40 років, вона живе в місті (вищий стан, за Бєлінським. — Авт.). Ми спеціально не говоримо, що їй 35 або 40 років, а сприймаємо дещо різні періоди, етапи в житті Антоніни. «1+1» — це чоловік Антоніни. Це опора, надія. Це той, від якого вона хоче мати дітей».
Тож не тільки продюсерка розмовляє ясною мовою, але й керівник не приховує «кінцевої мети» — позбавити людей насолоджуватися солов’їною. Варто звернути увагу на той факт, що телевізійний бізнес» узяв на «приціл» покоління, яке вже не було в комсомолі та в піонерах, тому «1+1» хоче його «виховувати» не державною, але імперською мовою.
А, тим часом на паперах існують Закони про державний статус української мови, про квоти у відсотках щодо мови на телеканалах, радіо, в громадському транспорті та установах тощо. Складається враження, що для українофобів немає законів, а шкода, бо без дотримання законів не можна побудувати справедливе суспільство.

Йосиф Сірка

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply