Новини для українців всього свту

Saturday, Jun. 19, 2021

Чому УПЦ КП не дають автокефалії?

Автор:

|

Травень 24, 2012

|

Рубрика:

Чому УПЦ КП не дають автокефалії?

Предстоятель УПЦ КП Філарет заявив, що останнім часом стосунки його Церкви зі Вселенським патріархом Варфоломієм (на фото) погіршилися: «Контакти між Київським і Константинопольським патріархатами не припинилися, але вони ускладнилися через взаємини між Москвою та Константинополем. Константинопольський патріархат хотів би бачити Українську церкву автокефальною. Це — його позиція. Але для цього українському православ’ю потрібно об’єднатися».

«Відсутність єдиної Української православної церкви є перешкодою для визнання Константинополем автокефалії Української церкви. Тобто нам спочатку потрібно об’єднатися, а потім ця Церква буде визнана Константинополем. А щоби нас не визнали, Москва робить все для того, аби завадити українському православ’ю об’єднатися. Тому процес цей триває. І зв’язки з Константинополем, і не тільки, ми маємо. Контактуємо також із Єрусалимським патріархом, із Румунською, Грецькою, Грузинською, Чорногорською церквами. Є в нас контакти з православними Церквами. І вони нам кажуть: потерпіть, усе буде, будете ви визнаною автокефальною православною Церквою», — зазначив патріарх Філарет.

Щодо намірів Вселенського патріарха надати автокефалію УПЦ КП під час візиту 2008 року до України глава Філарет сказав: «Коли Москва почала дуже тиснути на Вселенського патріарха, а президент Віктор Ющенко наполягав на тому, щоби Константинопольський патріарх визнав Київський патріархат, то Вселенський патріарх запропонував нам модель, яка нас абсолютно не влаштовує».

За його словами, ця модель полягала в тому, щоб увійти до складу Константинопольського патріархату й тоді отримати визнання в його складі. «Скажіть, хіба нам потрібне таке визнання? Якщо би ми хотіли залишатися рабами, то ми би були рабами й Москви. А нам одне рабство пропонували замінити на інше рабство. Ми рабства не хочемо. Ми хочемо мати свою Церкву. І тому цю пропозицію Константинополя ми відкинули», — заявив предстоятель УПЦ КП.

 Оксана Горнятко

About Author

MiCT

Comments are closed.

Leave A Reply