Новини для українців всього свту

Wednesday, Oct. 20, 2021

Чергування, щоб не допустити будівництва церкви УПЦ МП

Автор:

|

Серпень 01, 2020

|

Рубрика:

Чергування, щоб не допустити будівництва церкви УПЦ МП
Незаконна церква

На Львівщині золочівські депутати та члени міського виконкому влаштували нічне чергування біля одного з житлових будинків, аби завадити будівництву храму Української церкви Московського патріархату (УПЦ МП). Ігор Гриньків, мер Золочева, записав задля цього екстрене звернення і закликав мешканців міста, депутатів і духовенство об’єднатися, щоб не допустити появи в місті російської церкви. «Депутати міської ради, члени міськвиконкому, представники громадського формування «Міська варта» проводять цілодобові чергування на вул. Труша у Золочеві. Нам вдалося встановити та зафіксувати збори людей, серед яких є золочів’яни та мешканці прилеглих сіл. Оперативно інформацію негайно передали правоохоронцям. Ще раз наголошую, що на вулиці Труша, 9 у Золочеві під виглядом житлового будинку, як це вказано в документах, в незаконний спосіб московити мають намір збудувати свій храм. Цьому не бути!» — заявив він.
Золочівська міськрада зібралася на позачергове засідання, аби проголосувати за заборону діяльності УПЦ МП на території міста та звернутися до президента та голови Верховної Ради України з проханням підтримати цю вимогу. Після цього засідання п. Гриньків звернувся до правоохоронців та голови Львівської обласної державної адміністрації (ЛОДА) з вимогою зупинити спорудження церкви на вул. Івана Труша.
«В Україні має місце неґативна практика спорудження храмів УПЦ МП під виглядом житлових будинків і введення місцевих громад в оману. У Золочеві ніколи не було і немає релігійної громади московського патріархату. Тому будівництво церковної споруди тут суперечить інтересам громади. Депутати міськради прийняли рішення звернутися до Максима Козицького, голови ЛОДА і правоохоронних органів із чіткою вимогою зупинити порушення містобудівного законодавства, аби тут у нас не споруджували храму УПЦ МП», — розповів міський голова.
Про будівництво церкви УПЦ МП у Золочеві стало відомо ще на початку липня. За інформацією Ігоря Гриньківа, невідома 22-річна Ольга Шаховал, у місті уродженка Почаєва, набула право власності на частину житлового будинку та земельну ділянку на вул. Труша, 9. Після цього вона погодила документи на реконструкцію та розширення будинку. Після огляду будівництва Роман Кушнір, головний архітектор Золочева, дійшов висновку, що планування забудови є таким, що будівлю можуть використовувати як церкву.
Відтак депутати вирішили зібратися на позачергову сесію, аби зупинити це будівництво. Власниця ділянки наразі на цю історію не відреагувала. Додамо, що теперішній мер Золочева відомий своєю боротьбою зі забудовами. Були випадки, коли він оголошував голодування через спорудження самобуду та сам брав молот, щоб зруйнувати стіни.

Назарій Тузяк, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply