Новини для українців всього свту

Monday, Jun. 14, 2021

Єпископ Банченський УПЦ МП Лонгин (Жар) збунтувався проти політики Москви

Автор:

|

Квітень 07, 2016

|

Рубрика:

Єпископ Банченський УПЦ МП Лонгин (Жар) збунтувався проти політики Москви
Єпископ Лонгин

Єпископ Лонгин

Єпископ Банченський, вікарій Чернівецької єпархії Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП), Лонгин (Жар) на зборах із православними священнослужителями дав свою оцінку Гаванській декларації, яку у лютому ц. р. підписали глави Римо-католицької церкви та РПЦ. За його словами, декларація є не що інше, як зрада православ’я, легалізація вчення антихриста, а патріарх, котрий під нею поставив свій підпис, вчинив «канонічний злочин».
Єпископ повідомив, що зустріч лідерів Церков готувалася таємно, ніхто з архиєреїв про неї не знав. «Отже, існує таємниця беззаконня, — вважає він. — Після зустрічі Патріарх сказав, що все було зроблено в таємниці, тому що у нього є вороги в православ’ї і були б проблеми. І тепер стало зрозуміло, що папа став братом і найсвятішим, а православні стали ворогами йому», — зробив висновок ієрарх.
«Вони могли зустрічатися десь у кафе пити чай. Але вирішувати питання Церкви одна людина ніколи не мала право. Підписання декларації на Кубі — це зрада, попрання православної віри. І для мене особисто ці 30 пунктів (Гаванської декларації. — Ред.) це — 30 срібняків Юди», — зазначив владика.
На його думку, після такого відступництва від православ’я, патріарха Кирила не варто поминати під час Служби. «Ми молимося за святійшого патріарха Кирила, і брати наші моляться, і ви повинні молитися, але поминати на Літургії не можу, бо не знаю, хто — православний, хто — католик, а хто — єретик», — поділився ієрарх своїми душевними переживаннями.
На думку Андрія Юраша, директора департаменту у справах релігій і національностей Міністерства культури України, для УПЦ МП ця подія не буде мати великого значення. Але це — перший пробний камінь, як лібералізація поглядів патріарха Кирила щодо екуменічних зв’язків може відобразитися на позиції інших консервативних єпископів. За словами релігієзнавця, головна інтриґа — не у цьому виступі, а у можливих відгуках на нього й у тому, яку позицію займе митрополит Онуфрій. Андрій Юраш не виключає, що виступ єпископа Лонгина є початком великого геополітичного протистояння і відділення УПЦ МП від Москви.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply