Новини для українців всього свту

Thursday, Aug. 18, 2022

Богдана Праха знову обрали ректором УКУ

Автор:

|

Липень 10, 2021

|

Рубрика:

Богдана Праха знову обрали ректором УКУ
о. Богдан Прах і владика Борис Ґудзяк серед представників УКУ

На засіданні сенату Українського католицького університету (УКУ) 25 червня шляхом таємного голосування обирали ректора університету. За одноголосним рішенням сенаторів о. Богдан Прах продовжить очолювати це навчальний заклад протягом наступного терміну.
Засіданню сенату передувала Архієрейська Божественна Літургія, яку очолив владика Борис Ґудзяк, президент УКУ. Під час засідання сенату Андрій Гундер, голова номінаційного комітету, поінформував сенаторів про перебіг конкурсу на посаду ректора й оголосив порядок проведення виборів. Відтак о. Богдан Прах представив звіт за період свого ректорства і програму розвитку університету під назвою «Будувати на міцних фундаментах». Звертаючись до сенаторів, о. Богдан Прах зазначив, що впродовж своєї каденції він, як і його попередник, владика Борис, продовжував плекати спільноту Українського католицького університету в дусі християнських цінностей. «Усією спільнотою УКУ ми завжди старалися рости в силі і міцності не лише для зовнішнього світу, а й внутрішньо — духом і вірою, — сказав ректор. — Ми завжди засвідчуємо свою візію і словами, і прикладом, і конкретними діями. Ми пліч-о-пліч пройшли Революцію гідности, ми підтримуємо наших військових на Сході України, ми підтримуємо суспільство, яке з кожним новим випробуванням занепадає духом. У різний спосіб — через написання звернень, відкрите відстоювання своєї позиції, волонтерську допомогу — ми крок за кроком долаємо виклики. Й, усупереч складним обставинам, які нависають над Україною, команда УКУ не полишає своєї справи. Університет швидко обростає новими будовами та людьми, які надзвичайно скріплені духовно».
Владика Борис, архієпископ і митрополит Філадельфійський, арґументуючи своє рішення про внесення кандидатури о. Богдана Праха на голосування сенату, наголосив: «Я захоплений процесом виборів ректора: у світі, де відбуваються баталії за владу, брутальні кампанії — сьогодні відбувся дуже чіткий, прозорий і одноголосний процес консенсусу, зібрання і сопричастя спільноти навколо свого лідера. Отець Богдан представив звіт феноменального розвитку університету: за час його керівництва УКУ втричі зріс щодо кількості студентів, програм, будинків і викладачів. Відбулося утвердження принципів та основ Українського католицького університету, й о. Богдан уже має кандидата на свого наступника, якому він хоче передати владу і, передовсім, відповідальність. Бо бути ректором — це, передусім, відповідальність: свідчити, служити, спілкуватися, бути в сучасний спосіб християнином-лідером у різних сферах — це спадщина о. Богдана Праха і це те, що він передає цілій спільноті й Україні».
З вересня 2013-го, після призначення владики Бориса на служіння у Паризькій єпархії святого Володимира Великого, о. Богдан Прах перейняв відповідальність за університет як виконувач обов’язків ректора. 2016 року його обрали на першу каденцію ректорства.
Додамо, що відповідно до Статуту УКУ і положення про вибори ректора, після зустрічей із кандидатами, номінаційний комітет передає свої висновки та рекомендації ректорату й ученої ради президентові університету. Опісля саме президент виносить на розгляд сенату кандидатуру на посаду ректора, попередньо представивши її великому канцлеру УКУ, главі Української греко-католицької церкви (УГКЦ), Блаженнійшому Святославу (Шевчукові). Президент має право вносити одну чи більше кандидатур на розгляд сенаторів зі запропонованих йому номінаційним комітетом.
Усі кандидати підписують зобов’язання дотримуватися етичних принципів проведення виборів ректора університету й Етичного кодексу університету. Крім цього, претендентів відбирають за критеріями Профілю ректора УКУ — документа, який визначає ключові особисті та професійні якості особи, яка очолює університет і бере на себе відповідальність за реалізацію університетської місії та стратегії, практикує лідерство служіння разом із академічною спільнотою студентів, викладачів та працівників. Нижче подаємо висловлювання сенаторів щодо виборів ректора
Владика Богдан Дзюрах, сенатор УКУ й апостольський екзарх у Німеччині та країнах Скандинавії: «Ми пишаємося напрацюваннями УКУ, тими людьми, яких ви висилаєте у світ як представників нашої Церкви. Дякую щиро отцеві-ректорові Богдану Праху за те, що він справді оживив контакти університету з УГКЦ через регулярні відвідини нашого Синоду єпископів. Це дуже добрий помисел, що дозволяє нам збагачуватися. У цьому напрямку ми можемо розбудовувати подальшу співпрацю і надіятись на її щедрі плоди як для УКУ, так і для всієї нашої Церкви».
Наталія Попович, почесна сенаторка УКУ, засновниця One Philosophy Group: «Навколо себе ми бачимо багато криз лідерства у важливих українських інституціях, зокрема, державних. Сьогодні Український католицький університет укотре стає прикладом того, як має відбуватися осмислений підхід до відповідальності за стратегію розвитку інституції, її впровадження, дотримання великих цінностей і моральної постави. Тішуся, що все відбувається у такий відповідальний спосіб. Отцеві-ректорові Богданові Праху бажаю продовження того філігранного, делікатного та тихого лідерства, яке він втілював упродовж цих років. Зараз, на такому важливому етапі розвитку університету, він знову готовий взяти на себе відповідальність. Це надзвичайно виважене рішення, яким я захоплююсь. Переконана, що отець-ректор зможе й надалі вдало регулювати всі процеси для зміцнення спільноти УКУ».
Андрій Гундер, президент Американської торгової палати в Україні, голова номінаційного комітету: «Ми радіємо, що о. Богдан буде лідером, який надалі керуватиме цим прекрасним університетом. Для УКУ важливо мати сильного очільника з міцним, утвердженим у суспільстві авторитетом. Отець Богдан зможе гідно продовжити все, що напрацював на цьому етапі. Тому сенатори одноголосно підтримали своїми рішеннями кандидатуру о. Богдана Праха. Ми бачимо ті зміни, які відбулися за останні п’ять років навколо: погляньте на ці приміщення, дух спільноти, викладачів, студентів. На наступне п’ятиріччя університет має чітку стратегію. Гадаю, що на цьому міцному фундаменті, який заклали митрополит Андрей Шептицький і патріарх Йосиф Сліпий, університет буде розвиватися та зростати. Тому ми, сенатори, так оптимістично дивимося у майбутнє».
Ірина Іванчик, сенаторка УКУ, засновниця благодійного фонду «Повір у себе»: «Ми всі дуже любимо і знаємо отця-ректора Богдана Праха. Це безальтернативна кандидатура. Так, як він уміє скромно, але послідовно рухати великий корабель Українського католицького університету в майбутнє, на часі не може ніхто інший. Тому я радію з того, що ми одноголосно обрали о. Богдана і будемо ще одну каденцію насолоджуватися співпрацею з ним».
Наприкінці церемонії отець-ректор подякував усім за висловлену довіру: «Ми відважно мріємо, і про це свідчить наша візія університету 2025 року. Вдячний нашій спільноті, вченій раді і ректорату за висловлену довіру продовжувати очолювати наш університет задля реалізації цих амбітних стратегічних планів. Дякую нашому великому канцлерові Блаженнійшому Святославові, нашому президентові владиці Борисові та сенату УКУ за запрошення провадити університет до нових вершин. Ми розраховуємо на підтримку сенаторів як провідників нашої наступної кампанії з пошуку коштів на розвиток університету та реалізацію «Стратегії 2025: університет, який служить». Лише за вашої дієвої підтримки і лідерства ми можемо бажати великого».
Як повідомляв «Міст», відбулося офіційне відкриття й освячення нового колегіуму УКУ.
Пресслужба УКУ

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply