Новини для українців всього свту

Wednesday, Sep. 28, 2022

Біля головного храму Галичини будують офісний центр

Автор:

|

Вересень 19, 2013

|

Рубрика:

Біля головного храму Галичини будують офісний центр

Львів збурила чергова спроба будівництва житлово-офісного будинку. Ідеться про ухвалу Львівської міської ради «Про затвердження ТзОВ «Розвиток нерухомості» проекту землеустрою щодо відведення земельної ділянки та надання земельної ділянки на вул. Озаркевича, 4-а» неподалік собору Святого Юра, у буферній зоні ЮНЕСКО. 

Здавалося б, першою забити на сполох мала б УГКЦ, адже ця територія разом з історичним приміщенням лічниці Шептицького була куплена за власний кошт митрополитом Андреєм, який подарував це майно «Народній лічниці». Згодом там розташовувалися стерилізаційна (власне, приміщення старої лічниці), котельня та гараж.
Однак УГКЦ нічого не має проти зведення житлово-офісного центру неподалік собору святого Юра у Львові, про що офіційним листом до міського голови Львова повідомив керівник Львівської архієпархії УГКЦ владика Ігор Возняк. Імовірно, ніхто б не наважився би зазіхнути на цю земельну ділянку, якби не один цікавий факт: ще 2007 року УГКЦ лише за 75 806 (!) грн продала ділянку площею 0, 45 га підприємцям, за словами Миколи Дмуха, директора «Розвитку нерухомості», «з умовою, що вона буде впорядкована й на цьому місці буде збудовано житлово-офісний будинок, а частина офісних приміщень буде передана Церкві».
Забудовник запевняє, що будівництво житлово-офісного центру не передбачає забудови Святоюрської гори, а тим більше — зони ЮНЕСКО. «Можу показати документи, де видно, що ми будуватимемо збоку. Межа проходить вулицею Озаркевича, ми будуємо з іншого боку — поруч зі шпиталем углиб, де є пустир, не будемо руйнувати майданчик, де гуляють хворі. Майбутній будинок матиме вигляд каскаду — чотири поверхи, п’ять, шість і мансардний, тобто сьомий, поверх. Чутки, що буде 12 поверхів і будова заступить церкву Св. Юра — абсолютна нісенітниця», — запевнив п. Дмух.
Проте львів’яни не вірять цим словам, адже можуть навести не один приклад, коли в новобудовах у центральній частині міста замість погоджених 4-5 поверхів виростали цілі монстри.
Є ще одна морально-етична й санітарна особливість території, на яку претендує забудовник: тут розташована братська могила — поховання людей, що загинули у вуличних боях 1944 року. Місцеві мешканці стверджують, що там знаходили людські кістки на глибині півметра. І 1998-го на місці поховання з ініціативи кардинала Любомира Гузара було встановлено пам’ятний хрест. Пан Дмух запевнив: якщо цей факт підтвердиться, його підприємство готове провести перепоховання та впорядкувати місце.
Володимир Семенів, голова Українського лікарського товариства, зазначає, що забудовник порушує санітарні норми, згідно з якими, можна будувати лише на відстані 30-50 м від лікарських установ, натомість, між шпиталем імені Шептицького та майбутньою забудовою менш ніж 30 м.
Українське лікарське товариствo у Львові підготувало звернення до Львівської міської ради, мера Андрія Садового, Блаженнійшого патріарха УГКЦ Святослава (Шевчука) і Центру світової спадщини ЮНЕСКО з приводу будівництва житлово-офісного центру неподалік собору Святого Юра у Львові, у якому просить владу не ухвалювати невиважених рішень щодо виділення землі під це будівництво, не вивчивши всебічно питання із залученням незаангажованих експертів та з урахуванням інтересів усіх сторін. Мешканці навколишніх будинків занепокоєні, адже старі кам’яниці можуть покритися тріщинами. Окрім того, забудовник забирає в них прибудинкову територію, де є фруктовий сад, бавляться діти. Хоча підприємець і запевняє, що має довідку з Держкомзему, яка свідчить, що прибудинкових територій його будівництво не зачіпає. Згідно з планом майбутньої споруди, який виставлено в Інтернет, в’їзд у підземний паркінг підходить упритул до лічниці Шептицького. У міській раді ж стверджують, що жодного плану забудови не бачили.
Андрій Павлів, директор департаменту містобудування, заявляє: «Ми чекаємо на звернення суб’єкта з містобудівельним розрахунком. До слова, якщо буде історико-будівне обґрунтування, яке заперечуватиме будь-яке будівництво на цій ділянці, тоді ми отримаємо негативний результат». Міське управління охорони історичного середовища наголошує: будувати можна, але акуратно. «Будівництво має бути дуже коректне, і воно не може закривати пам’ятку, не може впливати на видову панораму об’єкта», — зазначає Лілія Онищенко, начальник управління.
А відтак, мешканці продовжують боротися за збереження території від чиновницьких апетитів. Люди не пропустили техніки та геодезистів, які, за словами п. Дмуха, хотіли дослідити земельну ділянку: «Це – не тільки в наших інтересах, а й у інтересах мешканців, адже якщо ми виявимо якісь особливості, то мусимо їх врахувати».
Після пікетування мерії з вимогою до міського голови Львова не допустити будівництва багатоповерхового будинку, люди звернулися до Генеральної прокуратури України. Наразі активні дії громади таки призупинили будь-які роботи на об’єкті. Та чи довго триватиме їхній спокій, не відомо.

Оксана Нагірна

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply