Новини для українців всього свту

Wednesday, Jun. 16, 2021

Більшість українців святкуватиме Великдень на карантині

Автор:

|

Квітень 15, 2020

|

Рубрика:

Більшість українців святкуватиме Великдень на карантині
Франциск і Святослав

Карантин в Україні продовжили до 24 квітня, і тепер під нього потрапляє Великдень — найважливіше християнське свято. Президент уже анонсував проект Великдень удома, щоб допомогти українцям відсвяткувати.
Українські церкви повідомляють про зміни в ритуалах свята Паски, яку 2020 року, у зв’язку з продовженням карантинних та інших обмежувальних заходів через епідемію коронавірусної інфекції, яку викликає Covid-19, християни задіяного обряду відзначатимуть 12 квітня, а східного — 19 квітня.
З моменту введення карантину в храмах Православної церкви України (ПЦУ) вже діє низка обмежень. Священики не зможуть подавати руку для цілування, а відвідувачі — цілувати ікони, хрести та розп’яття.
Усі храми мають дотримуватися санітарних норм: прибирати, протирати ікони й інші святині, клямки вхідних дверей спеціальними дезінфікуючими розчинами. Осіб, котрі погано почуваються або спостерігають у себе гострі респіраторні симптоми (температура, біль у горлі, нежить, кашель), церква просить залишатися вдома.
Нещодавно Володимир Зеленський зустрівся з главами Церков та обговорив із ними, як убезпечити святкування Великодня в умовах поширення коронавірусу. Як зазначив президент, Пасха збирає велику кількість людей у церквах, у т. ч. тих, хто повернувся в Україну з інших держав. Аби всі змогли відсвяткувати це велике свято вдома, влада готує проект «Великдень удома», сказав п. Зеленський, але подробиць не повідомив. Швидше за все мова йде про прямі трансляції з храмів.
Якщо для якогось із обрядів необхідна присутність людей, то необхідно обмежувати їхню кількість, зазначив президент. Імовірно, біля храмів і церков чергуватимуть патрульні авто. У разі великого скупчення людей вони повинні проводити бесіди з вірними. І пояснювати, що збиратися юрбою небезпечно.
Блаженнійший Святослав, глава Української греко-католицької церкви (УГКЦ), дав кілька порад, як служити страсні й пасхальні богослужіння у час пандемії. Він заявив, що страсні та великодні служби цього року в усій Католицькій церкві служать без участі вірних. Це заради безпеки, щоб зменшити контакт між людьми і не поширювати вірусів.
В УГКЦ просять у Великий четвер цього року не виконувати обряду вмивання ніг, а у Велику п’ятницю не робити жодних процесій — ні в храмі, ні поза ним. Плащаницю можна винести зі святилища прямо до Божого гробу та встановити обмеження перед самою плащаницею, щоб вірні не підходили для її цілування.
На Великдень за можливості потрібно служити надворі. Якщо владики вважатимуть за можливе, відповідно до санітарних норм певної країни, служити в храмі, то в ньому мають перебувають лише священнослужителі та співці. Усі інші повинні залишитися надворі.
Освячувати лозу у Квітну неділю та святити паски та великодні страви на Пасху — лише надворі. Вірних проситимуть при цьому не скупчуватися понад дозволену норму відстані між собою. Також владика наголосив, аби до храмів не приносили страви на освячення особи літнього та похилого віку; ті, у кого члени родини мають ознаки респіраторного захворювання; ті, хто перебувають на самоізоляції.
Великодні кошики будуть освячені також за посередництвом онлайн-трансляцій. «Прикладом у цьому нам має слугувати Папа Римський, котрий благословляє людей на площі Святого Петра у Ватикані, і це благословення поширюється також на тих, хто єднається з ним за допомогою радіо і телебачення», — зазначив Блаженнійший.
А от у Житомирі вирішили освячувати паски просто на виробництві. Про це повідомив Сергій Сухомлин, мер міста. Він заявив, що міська влада домовилися про це з хлібозаводами. До таких заходів місцева влада була змушена вдатися у зв’язку з пандемією коронавірусу. «Для того, щоб ми могли отримати освячені паски на всіх виробництвах, це і Бердичів, Новоград-Волинський і Житомир, ми ці паски освятимо. В торгових мережах можна буде придбати відразу освячені паски», — заявив міський голова.

Євген Клен

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply