Новини для українців всього свту

Friday, May. 20, 2022

Безбожники воюють зі священниками

Автор:

|

Березень 09, 2022

|

Рубрика:

Безбожники воюють зі священниками
Владика Євстратій

Російські окупанти взяли в полон священника Одеської єпархії Православної церкви України. А в Михайлівському Золотоверхому монастирі кафедрального собору ПЦУ охорона знешкодила російську диверсійну групу, яка намагалася проникнути на територію. Також поруч із територією храму виявили мітки для ворожої авіації. Про це повідомив архиєпископ Євстратій (Зоря), заступник голови управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ.
Відомо, що у своїй промові перед початком гарячої фази російсько-української війни Путін однією із претензій до України назвав існування в ній Церкви, незалежної від Росії. Також від міжнародних партнерів відомо про складені окупантами списки цілей їхнього терору, серед них є й митрополит Епіфаній, глава ПЦУ.
Тож було вжито особливих заходів безпеки, щоб запобігти непоправним наслідкам для Помісної Церкви та України. Заступник голови управління зовнішніх церковних зв’язків ПЦУ повідомив, що Блаженнійший не виїжджав та не виїде за межі України. У нього надійна охорона, він постійно працює, спілкуючись із архиєреями та духовенством на місцях, а також зі закордонними партнерами.
Ба більше, глава ПЦУ звернувся до патріарха Московського Кирила з проханням забрати до Російської Федерації (РФ) тіла вбитих в Україні російських солдатів. У спеціальному зверненні він написав, що триває неспровокована повномасштабна аґресія Росії проти України, страждають мільйони людей, гинуть військовослужбовці та мирні жителі. «На жаль, із Ваших попередніх публічних заяв уже зрозуміло, що збереження прихильності Путіна та керівництва РФ для Вас набагато важливіше, ніж турбота про людей в Україні, частина з яких до війни вважала Вас своїм пастирем. Але в мене ще залишається надія, що хоча б щодо своїх власних співгромадян, більшість із яких — православні християни, Ваша паства, у Вас знайдуться духовні сили виявити людяність та турботу», — зазначив Блаженнійший Епіфаній.
Він пояснив, що йдеться про більш ніж 5 тис. убитих російських військовослужбовців, тіла яких залишилися в Україні. Митрополит Київський і всієї України нагадав, що Україна просила «Червоний хрест» допомогти повернути тіла загиблих їхнім сім’ям, але жодної відповіді з російської сторони не отримала.
Як повідомляв «Міст», Папа Римський закликав забезпечити гуманітарні коридори в Україні.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply