Новини для українців всього свту

Thursday, Dec. 8, 2022

Без християнської етики будуть нові в’язниці

Автор:

|

Листопад 09, 2021

|

Рубрика:

Без християнської етики будуть нові в’язниці
Митрополит ПЦУ Епіфаній

В Україні активно протидіють викладанню у школах християнської етики. Про це повідомив Блаженнійший Епіфаній, глава Православної церкви України, презентуючи своє інтерв’ю YouTube-каналу DetectorUA. «Переконаний, що у школах необхідно продовжувати викладання християнської етики, але, на жаль, ми бачимо шалену протидію цьому. І питання тут зовсім не в нестачі викладачів, бо фахівців у нас вистачає — освітні заклади їх випустили достатньо. Тут проблема в іншому — у небажанні цього робити», — пояснив він.
За словами митрополита, деякі сили в Україні наполягають, що не можна пускати релігійні знання у школу. «Церква проповідує моральні цінності, а зараз, на жаль, аґресивний секуляризм навіює нам інші «цінності», власні стереотипи, і це вкладають у книги, підручники, намагаючись змалечку привити дітям те, що є чужим для нашої культури, традиції, цінностей», — зазначив він.
За словами владики, предмет не обов’язково називати саме «християнською етикою», головне, щоб це був предмет морального, духовного спрямування, бо якщо такого виховання не буде зі школи, то будуть інші проблеми». «Мене часто запитують: «Навіщо вам будувати нові храми, вам недостатньо тих, що є? Навіщо викладати цю християнську етику у школі?» Я відповідаю: «Гаразд. Ви не хочете будувати храми, викладати християнську етику у школі? Тоді будете будувати в’язниці, виправні колонії, наркологічні диспансери». Чому не можна викладати добро у школі? Бо зло протидіє, і воно буде протидіяти. А ми хочемо цьому запобігти», — пообіцяв він.
Як повідомляв «Міст», християнська етика та біблійна історія можуть стати в школі обов’язковими.

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply