Новини для українців всього свту

Saturday, Jan. 28, 2023

Батюшка у Лисичанську здавав ворогу позиції ЗСУ

Автор:

|

Грудень 29, 2022

|

Рубрика:

Батюшка у Лисичанську здавав ворогу позиції ЗСУ

До 12 років за ґратами засудили попа Російської православної церкви в Україні (РПЦвУ) в Луганській області за інформування ворога про позиції українських захисників. Про це повідомив Офіс генерального прокурора. Суд визнав священника Сіверодонецької єпархії винним за ч. 2 ст. 28, ч. 7 ст.111-1 (колабораційна діяльність) Кримінального кодексу України.
Прокурори довели, що батюшка надавав допомогу у веденні бойових дій збройним формуванням Російської Федерації проти української армії. З середини квітня він збирав інформацію про чисельність і дислокацію техніки, а також про озброєння Збройних сил України у Сіверодонецьку й у прилеглих до міста населених пунктах. Її передавав представникам армії країни-аґресорки через месенджер. Ворог використовував отриману інформацію для встановлення місця розміщення та вогневого ураження цілей.
Прихильника «русского міра» викрили та затримали наприкінці квітня ц. р. Під час документування злочину правоохоронці виявили листування попа з представниками окупаційних військ. До набуття чинності вироку засуджений перебуватиме під вартою. Досудове розслідування здійснювали слідчі 3-го управління Головного управління Служби безпеки України в Донецькій і Луганській областях.
Як повідомляв «Міст», митрополиту РПЦвУ оголосили нові підозри.

Світлана Надтока, «Кореспондент»

Пряма мова
Вселенський патріарх Варфоломій:
— Російська православна церква стала на бік режиму Путіна, особливо після обрання патріарха Кирила 2009 року. Вона бере активну участь у просуванні ідеології «русского міра», згідно з якою мова та релігія дають змогу визначити єдине ціле, що охоплює Росію, Україну, Білорусь, а також інші території колишнього Радянського Союзу та діаспору. Москва (як політична, так і релігійна влада) стала центром цього світу, чиєю місією визначена боротьба з «декадентськими цінностями Заходу». Ця ідеологія є інструментом легітимізації російського експансіонізму й основою його євразійської стратегії. Зв’язок з минулим етнофілетизму та сьогоденням «русского міра» очевидний. Таким чином, віра стає основою ідеології путінського режиму.

About Author

Meest-Online