Новини для українців всього свту

Thursday, Jan. 27, 2022

Архієреї УПЦ МП відмовилися переходити в Константинопольський патріархат

Автор:

|

Липень 05, 2018

|

Рубрика:

Архієреї УПЦ МП відмовилися переходити в Константинопольський патріархат

Митрополит Онуфрій

У Свято-Успенській Києво-Печерській лаврі відбулася нарада архієреїв Української православної церкви Московського патріархату (УПЦ МП), на якій обговорювали перспективу надання автокефалії Українській православній церкві від Константинопольського патріархату. На ній архієреї на чолі з митрополитом Онуфрієм підтвердили бажання зберегти теперішній канонічний статус і підпорядкування Московському патріархату.
«У разі перетворення Української православної церкви в структуру Константинопольського патріархату, наша Церква втратить значну частину прав, якими вона наділена за останні десятиліття. У зв’язку з цим єпископи одностайно ухвалили спільну заяву, в якій сказано: наявний канонічний статус цілком достатній для того, щоб УПЦ плідно здійснювала свою місію серед народу України; спроби змінити цей статус призведуть лише до обмеження прав і свобод, якими наділена наша Церква, маючи права широкої автономії; до того ж, ці спроби не вилікують, а лише поглиблять розкол як в українському православ’ї, так і в українському суспільстві загалом; архієреї одноголосно підтвердили своє прагнення дотримання єпископської присяги зберігати вірність УПЦ, що її дали під час свячення», — ідеться в заяві, прийнятій за підсумками наради. Документ підписали митрополит Київський і всієї України Онуфрій, ще 28 митрополитів, 20 архієпископів і 21 єпископ.
Водночас під зверненням до Вселенського патріарха Варфоломія про надання автокефалії для Української православної церкви підписалися десять єпархій УПЦ МП. Про це заявив патріарх Філарет, глава УПЦ Київського патріархату. «Ми знаємо, що підписалися близько десятьох, однак публічно заявили дві. А чому інші промовчали і скільки їх? Інші бояться. Чого бояться? Якщо не буде Томосу, тоді Москва всіх тих, хто звертався, покарає. А коли вже буде Томос, коли утворюється єдина Помісна українська церква, то боятися вже не буде кого», — зазначив він.
На думку патріарха, єпископи МП «будуть вільно приєднуватися, і ми всі будемо складати одну Українську православну церкву». За його словами, значна частина УПЦ МП потенційно готова до об’єднання. «Тих потенційних майже 2/3 Московського патріархату. Врахуйте, що зараз Київський патріархат має підтримку 40-44 % населення, а Московський — лише 20-24%. Якщо з цих 24% у єдності з Російською православною церквою залишиться третина, 8 % — це буде невелика Церква, і значного впливу вона не матиме», — додав владика.

Володимир Пиріг, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply