Новини для українців всього свту

Monday, Oct. 3, 2022

Архієпископа УАПЦ звинувачують у продажі монастиря

Автор:

|

Липень 27, 2017

|

Рубрика:

Архієпископа УАПЦ звинувачують у продажі монастиря

Архієпископ Мстислав

Архієпископа Мстислава, котрий очолював Тернопільську та Хмельницьку єпархії Української автокефальної православної церкви (УАПЦ), звинувачують у незаконному продажі монастирської будівлі. Про це повідомила Наталію Шевчук, керівника «Фонду пам’яті Блаженнійшого митрополита Мефодія», котра багато років була помічницею покійного очільника Церкви.
У документах йдеться про Червоногородський замок, пам’ятку архітектури XVII-XIX ст., розташовану в урочищі Червоне поблизу села Нирків Заліщицького району Тернопільської області. Руїни Палацу було передано голові УАПЦ Мефодію ще за часів президентства Леоніда Кучми для розміщення там чоловічого монастиря святих апостолів Петра та Павла. Згідно зі свідоцтвом про право власності від 22 січня 2002 року, руїни палацу належали Тернопільсько-Подільській єпархії УАПЦ.
Зміни почалися після смерті митрополита Мефодія 2015-го, коли головою УАПЦ обрали митрополита Макарія (Малетича), а керівником Тернопільської єпархії призначили згаданого єпископа Мстислава (Гука).
28 серпня 2016 року Блаженнійший Макарій дав свою згоду на участь релігійної організації «Тернопільска єпархія УАПЦ» як співзасновника комерційної структури — товариства з обмеженою відповідальністю «Джуринфортеця». Також глава Церкви погодив подальшу передачу палацу у власність підприємства — як внесок у статутний капітал товариства. Згідно з оцінкою, ця нерухомість коштувала 382 тис. 578 грн. Другим свівзасновником і директором товариства стала Ольга Кузан, місцевий підприємець.
Однак, вже 31 жовтня 2016-го Тернопільська єпархія вийшла зі складу учасників товариства й дала згоду на передачу палацу у власність товариства та на виплату Тернопільській єпархії її частки в статутному капіталі, тобто ті самі 382 тис. 578 грн — нібито ринкової вартості закріпленої за монастирем нерухомості.
Варто зауважити, що цю угоду було підписано після п’яного скандалу за участю Мстислава, через який синод УАПЦ повідомив про зняття його з посади й відрядження до іншого монастиря (аби покаятися).
Нагадаємо, що архієпископ УАПЦ у ніч на 28 вересня 2016 року розважався з іншими священнослужителями у тернопільському барі «Сіті», а потім брав участь у бійці, затіяній його друзями. 18 жовтня Собор єпископів УАПЦ у Києві архієпископа Тернопільського та Подільського Мстислава (Гука) відправив на покуту в монастир. Двох священиків та іподиякона, котрі також брали участь в бійці у барі, Собор тимчасово відсторонив від душпастирських обов’язків.
Блаженнійший Макарій за дії архієпископа вибачився. Вибачався і сам Мстислав, котрий, щоправда, спочатку спробував заперечувати усі звинувачення. 6 грудня 2016-го Архієрейський собор УАПЦ постановив вивести архієпископа Тернопільського і Подільського Мстислава (Гука) з числа єпископів УАПЦ. Навесні 2017 року Гук був відновлений у сані та призначений Архієпископом Хмельницьким і Кам’янець-Подільським УАПЦ.

Катерина Чурилова, Zaxid.net

About Author

Meest-Online

Comments are closed.

Leave A Reply